Luca Guadagnino, Call Me by Your Name’in Devam Filmi ve Scarface Hakkında Konuştu

Takip Et:
Luca Guadagnino, Call Me by Your Name’in Devam Filmi ve Scarface Hakkında Konuştu
Luca Guadagnino, Call Me by Your Name’in Devam Filmi ve Scarface Hakkında Konuştu

Luca Guadagnino; Call Me by Your Name’in devam filmi, Scarface ve We Are Who We Are’ı 2. sezonla devam ettirme görüşü hakkında açıklamalarda bulundu.

I Am Love, Call Me By Your Name, Suspiria gibi filmlerin rejisörü Luca Guadagnino, önceki günlerde verdiği ziyarette We Are Who We Are, Scarface ve öteki yeni yapımları hakkında açıklamalarda bulundu. Guadagnino, son olarak İtalya’da bulunan Amerikan üssündeki iki gencin karışık duygusal ilişkilerine odaklanan HBO dizisi We Are Who We Are’ı izleyici ile buluşturmuştu. 

Guadagnino, sekiz kısmının da rejisörlüğünü yaptığı We Are Who We Are dizisini 94 günde çektiğini açıkladı.
Daha fazla televizyon yapımında yer alabileceğini açıklayan Guadagnino, aynı zaman We Are Who We Are’ın ikinci sezonunun olabileceğinin de sinyallerini verdi. 

Guadagnino yaptığı açıklamada “Dizideki karakterlerin gelişim süreçlerini tespit ettikçe, zorlayıcı ve esin verici yollar keşfettikçe ve çok iyi partnerlerle çalıştığım sürece geri dönüp bu diziyi yapmaktan hoşnut olacağım.” ifadelerini kullandı. Guadagnino, kafasında devamlı fikirler uçuşan biri olmadığını ve genellikle dinlenecek bir an tespit etme fikrinin kafasında dönüp gezdiğini de açıkladı.
Daha evvel yaptığı açıklamalarda Tony Montana karakterinden methiye ile bahseden Guadagnino, kendi yapacağı versiyonunun Brian De Palma filminin bir devamı olmayacağını ve bu dönemeye uygun bir adapte etme olacağını açıklamıştı. Guadagnino, sıradaki filminin Scarface olup olmayacağı ile alakalı suale “Bence mükemmel bir proje. Dylan Clark gibi şahane bir yapımcımız ve Universal’ın şahane stüdyoları var. Başka Bir Deyişle sinema yaradanları izin verirse ben de varım.” yanıtını verdi.
Rejisör, bunu bir devam filmi olarak bakmadığını belirtirken filmi tarih akışı içinde bir kısım olarak adlandırabileceğini açıkladı. Guadagnino, bunu François Truffaut’nun 400 Darbe – Les Quatre Cent Coups filmindeki Antoine Doinel karakterini aralıksız olarak değişik filmlerde tekrar ele almasına benzetti.

Bob Dylan’ın 1975 tarihli Blood on the Tracks albümünden adapte edileceği 2018 senesinde açıklanan aynı isimli filme dair de konuştu.
Guadagnino “Filmi yapmak istedim ancak ne yazık ki bütçe anlamında nasıl yapacağımız mevzusunda uyuşamadık. Harika bir senaryosu vardı. Gerçekten bir gün bu projeye geri dönmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Collider

.