Kültür ve Sanat

Kristen Stewart’ın Prenses Diana’ya Hayat Vereceği Spencer Filminin Çekimlerine Ocak Ayında Başlanacak

Kristen Stewart’ın Prenses Diana’ya yaşam vereceği, Pablo Larraín imzalı Spencer filminin çekimlerine ocak ayında başlanacak. Stewart, InStyle’a verdiği mülakatta role hazırlık süreci hakkında konuştu.

No, Neruda, Jackie gibi filmlerle sinema sevlerin gönlünü kazanan, son olarak Ema ile sinemalarımıza misafir olan Şilili rejisör Pablo Larraín, Jackie’den sonra bir öbür ikonik bayana odaklanan Spencer filmiyle sinema sevlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
Gerek Prenses Diana gibi ikonik bir figürü merkezine almasıyla, gerek Larraín ile Stewart gibi iki etkileyici adı bir araya getirmesiyle bu sene duyurulan en coşku verici projelerden biri olan Spencer, yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor.

önceki günlerde InStyle’a verdiği ziyarette Prenses Diana’yı canlandıracağı film hakkında konuşan Kristen Stewart, filmin çekimlerine ocak ayının ortalarında başlayacaklarını açıkladı.

Pablo Larraín’in Idareyeceği Spencer Filminin Senaryosunu Steven Knight Kaleme Aldı

Prenses Diana rolüne hazırlanma sürecinden de söz eden Kristen Stewart, şu ana kadar Diana ile alakalı iki buçuk yaşam öykü kitabı okuduğunu, çekimler başlayana kadar muhtemel olduğunca fazla araştırma yapmak istediğini açıkladı.
Uzunca zamandır bir rol için bu kadar heyecanlanmadığını ilave etti.

Hazırlık sürecinin güçlüklerinden söz eden Stewart, özellikle Prenses Diana’nın şivesini ve konuşma biçimini oturtmanın korkucu olduğunu, çünkü Diana’nın çok bariz bir sesi olduğunu ve insanların buna bilindik olduğunu ifade etti.

Spencer’ın senaryosunda Steven Knight‘ın imzası bulunuyor. Peaky Blinders ve Taboo gibi hoşlanılan dizilerin yaratıcısı olarak tanınan Knight, 2004 senesinde Dirty Pretty Things ile Oscar adaylığı kazandıktan sonra Eastern Promises, Locke, Serenity gibi filmlerin senaryosunu yazdı.
Diana, Noel kutlaması için Norfolk’taki sarayda geçirdiği bu kritik hafta sonunun ardından bir gün kendini kraliçe yapabilecek yoldan uzaklaşmaya karar veriyor. Filmin hikâyesinin tamamının üç güne dağılacağı belirtiliyor.

Bir araya getirdiği adlarla coşku yaratan Spencer’ın ne zaman izleyici karşısına çıkacağı şimdilik öğrenilmiyor. Ancak çekimlere ocak ayında başlanacak olması, filmin büyük olasılıkla önümüzdeki senenin son çeyreğinde şenlik ve mükâfat sezonunda isminden söz ettiren yapımlardan biri olacağını düşündürüyor.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu