Kültür ve Sanat

Kral Şakir bir numaraya yerleşti!

Yaptığı karikatür ve animasyonlarla tanınan Varol Yaşaroğlu iyiden iyiye sinemaya ısındı. Bu zamana kadar Kral Şakir Oyun Zamanı ve Fırıldak Ailesi gibi animasyon filmlerde sinemada yer alan Yaşaroğlu, son olarak kendi yarattığı bir karakter olan Kral Şakir’i Korsanlar Diyarı’na yollamıştı. Ünlü karikatürist geçtiğimiz haftalarda vizyona giren filmle büyük bir başarıya imza attı.

Galasına da birçok ünlü ismin katıldığı Kral Şakir Korsanlar Diyarı, iki haftada 1 milyon kişi tarafından izlendi. 7’den 77’ye herkes Kral Şakir’in yeni macerasını izlemek için sinema salonlarını doldurdu. Ayrıca hem çocuklar hem de büyükler tarafından beğeni ile izlenen film en çok izlenen yerli animasyon filmi listesinde zirveye oturdu.

ÜNİVERSİTELİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Kral Şakir’in tiplemesinin yaratıcı ve filmi yapan Varol Yaşaroğlu, önceki gün öğrencilerle buluştu. Cinetalks isimli etkinlikte konuşmacı olan Yaşaroğlu, katılımcılarla birlikte filmi izledi. Başarılı karikatürist daha sonra gençler tarafından yöneltilen sorulara cevap verdi. Organizasyonda moderatörlük görevini üstlenen kişi ise Ceren Akdağ oldu. Fenerbahçe Üniversitesi öğrencilerinin katılımın yoğun olduğu gözlenen etkinlikte ünlü karikatürist Kral Şakir karakterinin nasıl ortaya çıkardığını anlattı.

Kral Şakir karakterini yaratmanın çocukluktan bu yana hayali olduğunu ifade eden Yaşaroğlu, karakterin izleyici tarafından benimsenip sevilmesinden dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. Ünlü karikatürist gençlere de hayallerinizin peşini bırakmayın diyerek öğütlerde bulundu. Varol Yaşaroğlu Kral Şakir karakterinin üçüncü filmini yapacağını da söyledi.

 

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu