Kültür ve Sanat

Koray Avcı Harbiye Açıkhava’nın açılışını yaptı!

Tüm dünyayı saran ve binlerce insanın yaşamını yitirmesine sebep olan koronavirüs salgını, ülkemi de vurmuştu. Salgın sebebiyle aylarca evlere kapanışmış ve yetkili merciler tarafından zaruri ihtiyaçlar dışında sokağa çıkılmaması istenmiş, zaman zaman sokağa çıkma yasakları uygulanmıştı. Koronavirüs salgını hayatı durdururken kültür sanat faaliyetleri de pandemiden nasibini almıştı. Bu süreçte tüm etkinlikler iptal edilirken herkes gibi tüm sanatçılar da evlerine kapanmış ve hayranlarına “evde kal” çağrısı yapmıştı. Birbirinden ünlü isimler pandemi sürecinde sosyal medya hesaplarından canlı yayın yaparak hayranlarına moral olmuştu. Canlı yayınlarla hayranlarının karşısına çıkan şarkıcılardan biri olan Koray Avcı, normalleşme süreciyle birlikte Harbiye Açıkhava sahnesinde müzikseverlerle buluşan ilk isim oldu.

Yaz akşamlarının klasikleşmiş açıkhava konserler serisi Bayhan Prodüksiyonun organizasyonuyla, Koray Avcı konseri ile başladı. Pandemi önlemleri gereğince, sınırlı sayıda bilete açılan konser alanında yaklaşık 2000 kişi Koray Avcı ile birlikte eğlendi. Karantina dönemi boyunca Instagram ve YouTube üzerinden yaptığı online konserlerle hayranlarına moral olan ünlü şarkıcıyı aylar sonra verdiği konserde binlerce kişi yalnız bırakmadı. Konserde Koray Avcı hayranları “Coronanın ilacı Koray Avcı” yazılı pankart açtı. Konser sırasında hayranları ile sohbet eden Koray Avcı, “Benim için her konserim önemli fakat Harbiye Açıkhava’nın başka bir ruhu olduğuna inanıyorum. Zor günleri geride bırakıyoruz, müziğin iyileştirici gücüne olan inancım sonsuz” şeklinde konuştu. Avcı,  “Gördüğünüz, şahit olduğunuz şiddeti durdurmaktan korkmayın, çekinmeyin” diyerek “Kadına Şiddete Hayır” mesajı vermeyi de ihmal etmedi.


YENİ ALBÜMDE BİR SEZON AKSU KLASİĞİ

Yeni albümünün tamamlanmak üzere olduğunun müjdesini veren Koray Avcı, albümde yer alacak Bir Sezen Aksu klasiği “Gidiyorum” şarkısını ilk kez sahnede seyirci ile birlikte seslendirdi.

Geçtiğimiz yıl her gün bir yıldız ismin sahne aldığı Harbiye Açıkhava sahnesinde bu yıl pandemi etkisiyle konser sayısı azaldı. Yıllar sonra Tarkan ve Ebru Gündeş gibi güçlü sesleri ağırlayan Harbiye’de bu yıl konser verecek isimler arasında Yıldız Tilbe, Sertab Erener, Deniz Seki, Simge, Berkay, Aşkın Nur Yengi, Mehmet Erdem, Mabel Matiz, Ayta Sözeri, Erol Evgin, Sinan Özen, Linet ve Teoman gibi birbirinden ünlü sanatçılar yer alıyor.

 

İlgili Haberler

Başa dön tuşu