KIZI, TÜRKAN ŞORAY’IN FİLMİNDE PAVYON KADINI OLACAK!..

Takip Et:

Efsane oyuncu Türkan Şoray'ın haziran ayında Bakanlık desteğiyle çekeceği "Eski Köye Yeni Adet" filminin kadrosunda rol verdiği yapımcı kızı Yağmur Ünal, pavyonda çalışan bir kadını canlandıracak. Güneş'in haberine göre 1972'de Dönüş, 1973'te Azap, 1976'da Bodrum Hakimi ve 1981'de Yılanı Öldürseler filmlerini çeken Türk sinemasının Sultan'ı Türkan Şoray, yıllar sonra yönetmen koltuğuna oturacak.


Şoray, senaryosunu Onur Ünlü'nin yazdığı Eski Köye Yeni Adet adlı filmini haziran ayında çekecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Destek Fonu'ndan 500 bin TL kredi alan Şoray, filmde çalıştıkları pavyon yıkılınca bir köye gitmek zorunda kalan bir grup kadının köylü kadınlarla arasında geçen olayları anlatacak.

28 Haziran'da 70 oluyor

Türk sinemasının efsane ismi çekeceği kadın filminde eski ve yeni kuşağı buluşturmaya hazırlanıyor. Meral Çetinkaya, Necip Memili, Mehtap Bayri, Karagül dizisinin oyuncusu Ayça Ayşin Turan gibi ünlü isimlerle görüşen Şoray, ayrıca hatıra olması için aynı zamanda filmin yapımcılığını üstleneck olan kızı Yağmur Ünal'ı da oynatacak. 30 yaşındaki Ünal, annesinin filminde pavyonda çalışan bir kadını canlandıracak.

28 Haziran'da 70 yaşına basacak olan Şoray'ın albümü da bu ay içinde müzikmarketlerde yerini alacak.

Böylece Sultan, 70 yaşında sevenlerine hem film, hem de albüm sürprizi yapmış olacak.