Kıvırcık Ali’nin Çocukları O Günleri Anlattı!

Ecem Su ve Eren, babaları Kıvırcık Ali'nin ölüm haberini aldıktan sonra neler yaşadıklarını anlattılar...

kivircik-ali-olum-haberi

Türk sanat müziğinin önemli isimlerinden birisi olan Kıvırcık Ali lakaplı Ali Özütemiz, 2011 yılında hayatını kaybetmişti. Aradan geçen 8 senenin ardından Kıvırcık Ali’nin çocukları bugün bir magazin programına konuk oldu. Eren ve Ecem Su babalarının ölüm haberini öğrendikten sonraki hallerini anlattılar

Eren Özütemiz, babasının ölüm haberini askerde öğrendiğini ve o an habere o inanmadığını söyledi. Babasının her zaman kendilerinde eksik parça olduğunu söyleyen Eren, babası ile gurur duyduğunu söyledi. Çevredekilerin kendilerine Kıvırcık Ali’nin çocukları demelerinin kendileri için bir sınav olduğunu ve bu duruma alıştıklarını söyledi. Babasızlığın zor olduğunu ve dışarı çıktığı zaman baba ve oğul yan yana görünce moralinin ve psikolojisinin bozulduğunu söyleyen Eren, babasını çok erken kaybettiklerini ifade etti.

Eren askerliğini yaparken babasının sık sık ziyaretine geldiğini ve birlikte vakit geçirdiklerini ifade etti. Asker arkadaşlarının, Kıvırcık Ali yani babasından öğrendiği şekilde saz çalmalarını sürekli istediklerini ve bu durumun ailesi ve kendisini hoşnut ettiğini söyledi.

Babasının öldüğü günü ise nizamiyeden çıktıktan sonra babasını tanıyan bir komutanın yanına gelerek baş sağlığı dilemesiyle anladığını ve o an tüm dünyasının başına yıkıldığını söyledi. Eren babası için kolu kırılsa dahi sahneye çıkan bir adam olduğunu söyledi.

Kıvırcık Ali’nin kızı Ecem Su ise haberi mesajla aldığını söyledi. Kendisinin uyuduğu sırada çıkan seslere ve gelen mesaj sesiyle birlikte uyandığını söyleyen Ecem Su, telefonuna gelen “Başımız Sağ Olsun” mesajı ile fenalık geçirdiğini söyledi. Gözünü babasının baş ucunda açtığını ve o zamanlar abisine göre kendi yaşının küçük olduğunu söyledi. Ecem Su çok zor zamanlar geçirdiklerini söylerken duygu dolu anlar yaşadı.