Magazin

Kıvanç Tatlıtuğ’un vergi davasında yeni gelişme

İstanbul Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bakılan davanın bugünkü mahkemesine, maznun Kıvanç Tatlıtuğ katılmadı. Tatlıtuğ’un avukatı Bumin Doğruöz ve İstanbul Büyük Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı’nın Avukatı Filiz Karahan mahkemede hazır bulundu. Tatlıtuğ’un avukatı Doğruöz, bir evvelki celsede müvekkilinin babası Erdem Tatlıtuğ’un şahit olarak dinlenmesine karar verildiğini anımsatarak, vergi müfettişleri tarafından Erdem Tatlıtuğ’un ayrıntılı ifadesinin alındığını, bu sebeple şahit olarak dinlenmesinden vazgeçilmesini istedi.

 DURUŞMA DOSYAYI BİLİRKİŞİYE YOLLAMAYA KARAR VERDİ


Erdem Tatlıtuğ’un şahit olarak dinlenmesinden vazgeçilmesine karar veren duruşma, atılı kabahatle alakalı rapor hazırlanması için dosyayı bilirkişiye göndermeye karar verdi.

 İDDİANAMEDEN

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddia belgesinde, kuşkulu Kıvanç Tatlıtuğ’un Pendik Vergi Dairesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Bağımsız Manken ve Modellerin Faaliyetleri adlı kişi şirketinin sahibi olduğu belirtiliyor.
Tatlıtuğ’un hakikat bir ticari faaliyetinin bulunmamasına karşın sahte fatura ve irsaliyeleri ticari kayıtlarına işleyerek vergi hasarına neden olduğu korunulan iddia belgesinde, kuşkulunun, “Vergi Usul Yasayı’na” muhalefet uçundan 6 seneden 10 seneye kadar mapus cezası ile cezalandırılması arz ediliyor.

 

BU VİDEO İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

 

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu