Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi

Takip Et:
Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi
Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi

Kıvanç Tatlıtuğ, 27 Ekim 1983 tarihinde Adana’da doğmuştur. Türk dizi, sinema oyuncusu ve model.

Ismi: Kıvanç Tatlıtuğ
Doğum Tarihi: 27 Ekim 1983
Doğum Yeri: Adana
Boyu: 1.87 m.
Kilosu:  77 kilo
Burcu: Akrep
Göz Rengi: Mavi
Saç Rengi: Koyu Sarı
Annesi: Nurten Tatlıtuğ
Babası: Erdem Tatlıtuğ
Eşi: Başak Dizer Tatlıtuğ
Çocuğu: Yok
Kardeşleri: Melisa Tatlıtuğ, İpek Tatlıtuğ, Cem Tatlıtuğ, Tugay Tatlıtuğ
Instagram: https://www.instagram.com/kivanctatlitug/
Evcil Hayvanları: Köpekleri var.

Ailesi: Adana’da doğdu, iki kız, iki erkek kardeşi var.
Kalabalık bir ailede geliştiği için kendisini kaderli seziyor. “Ailemdeki herkesle her şeyimi paylaşırım. Annem, babam, kardeşlerim, hepsiyle çok tatlı, sıcak ve dürüst bir ilişkim var. Birbirimizle bir gün telefonda konuşmazsak sıkıntılı oluruz. Kardeşlerimin hepsi evli; hem amcayım, hem de dayıyım.  Dünyadaki en büyük zenginlik insanın ailesi. Iyi ki çok çocuklu bir ailede gelişmişim. Tek çocuk olan çok dostum var. Ne zaman bize gelseler dünyanın en mutlu insanları olurlardı.
Gülüşmeler, hoşsohbet, münazara, hepsi var. Evin her santimetrekaresi yaşıyor. Bende kız kardeş var, abi var, abla var. Kardeşlerimi gece arasam veya kapılarını çalsam, ‘Niçin geldin, şu anda uyuyoruz’ demezler.

Çocukluk yılları: Adana’da ayağı hep toprağa basarak gelişti. Adana’dayken ‘Fiskobirlik’, ‘Güney Sanayi’, ‘Çukurova Kulübü’, ‘Devlet Su İşleri’ ve ‘Tarsus Amerikan Kulübü’ gibi kulüplerde basketbol oynadı.
Ardından 1 sene Beşiktaş, 1 sene da Fenerbahçe’de oynadı. Tekrar Beşiktaş’a döndü fakat idman sırasında sakatlanmasının ardından basketbol kariyeri son buldu. “Apartman dairesinde oturuyorduk ama mektepten sonra arka taraftaki iri tarlaya gider, saatlerce taşları kaldırıp börtü-haşereyi incelerdim. Hayvanları, tüm canlıları çok beğeniyorum; evimizde hep bir hayvan vardı. Hatta babam yağmurlu bir günde eve yeni doğmuş bir kuzuyla geldi. Pazarda, bir satıcının kucağında bakmış.
Pamuk gibi bir şey. Babam bunu bakınca direnemeyip satın almış. Kapıyı bir açtık, babam kuzuyla içeri girdi. O kadar minik ki, biberonla beslendi. Babam kuzu için ‘Azıcık gelişene kadar bizimle yaşar, sonra da kesilmemesi koşuluyla bir arkadaşımızın çiftliğine veririz’ dedi. Tüm hayvanları ailece bu kadar çok hoşlanıyoruz.

Eğitim yaşamı: Orta okulu Adana’da Yenice Özel Çağ Lisesi’nde bitirdi. 1997’de babası kalp operasyonu geçirince ailesiyle beraber İstanbul’a taşındı.
İstanbul Kültür Üniversitesi Bağlantı Tasarımı Sinema Oyunculuğu Kısmı’nden mezun oldu.

Yaşamının dönüm noktası: Mankenlik kariyerini başlatan, annesinin bir marketin camında baktığı mankenlik bülteniyle oldu. Annesinin, resmini şirkete yollamasıyla, mankenliğe adım attı. Bu işi sevmesiyle birlikte ardından gelen önerileri de değerlendirdi ve profesyonel anlamda manken oldu. İki sene ajanslarla beraber çalıştıktan sonra, 2002 Best Model of Turkey Müsabakası’na katıldı ve birinci oldu.
Ardından katıldığı Best Model of the World müsabakasını da kazanarak artık beynelmilel camiada da tanınan bir ad oldu. Fransız mankenlik ajansı Success’ten gelen öneriyle Paris’e yerleşti ve 1,5 sene orada yaşadı.  Fransa’da yaşadığı dönemde gelen dizi önerilerini değerlendirmek üzere Türkiye’ye dönerek Okan Bayülgen’den ve Devlet Tiyatrosu oyuncusu Laçin Ceylan’dan oyunculuk eğitimi aldı.

Oyunculuğa ilk adım: Televizyon serüvenine, 2005 senesinde ‘Gümüş’ dizisinde canlandırdığı ‘Mehmet Şadoğlu’ karakteriyle başladı.

Hangi proje ile parladı? ‘Aşk-ı Memnu’ dizisinde canlandırdığı ‘Behlül Haznedar’ karakteri ile dikkatleri üzerine çekti.

Şahsiyet özellikleri: Disiplinli, gayretli, programlı, sezgileri güçlü.
Ben aynen şöyleyim: Hani Örümcek Adam bir risk hissettiğinde çevreyi komple kararır ya. Zahmetli bir ortamı, beğenmediğim bir insanın varlığını, bir mesele çıkacağını sezersem benim de çevrem aynen öyle karanlık oluyor; böyle bir gidişatı seziyorum. Ve bir insanın gözlerine bakarken de çok şey kavrıyorum. Gözler palavra açıklamaz. Özgürlüğüme de çok düşkünüm. Yaşamım süresince ne yaparsam sunim, sıkıldığımı sezdiğimde arkamı dönüp gittim.”

Şahsi gelişim: Işini çok hoşlanıyor ve kendini geliştirmek için her şeyi yapıyor.
“Hem oyunculuğumun gelişimi, hem kendi ruhsal ve fiziksel gelişimim için her gün gayret gösteriyorum. Hasbelkader oyuncu oldum. O yaşta kafamda oyuncu olmak yoktu. İlk dizimi yaptığım dönem para kazanmaya gereksinimim vardı ve sektöre bunun için girdim ama çok beğendim. Mektebini okumaya karar verdim. Irtibat Tasarımı Sinema Oyunculuğu kısmından mezun oldum. Hırsla değil, gerçekten çok hoşlandığım için oyunculuğu, büyük arzuyla, merakla temelini bilmek istedim. Sonra bunu en iyi biçimde yapacağım dedim ve çok uğraştım.”

Düşünce yapısı: Rol aldığı sinema filmini izlediğinde tatmin olması ve ‘Vay be, hoş iş yapmışız’ diyebilmesi O’nun için en büyük miras.
“Bir şeyi beğeniyorsam çocuk gibi onun peşinden giderim. Sorgu soru yok. Ucunda ne olursa olsun, yalnızca hoşlanmam yeterli. İnsanın böyle sezmesi, yaşamış olduğu en minik sosyal etrafta başlıyor; başka bir deyişle ailede. Bazen hala bulunduğum yere, insanların hakkımda açıkladıklarına inanamıyorum. Zira bunların hiçbirini hayal etmemiştim. Bu işe başladığımdan beri, ne olursam vakam, ben hep aynı utangaç adamım. İnsanlar da bana bu hiç beğenmediğim popülerlik suratından çekimser yaklaşabiliyorlar; beni başka bir yere koyabiliyorlar.
Yok efendim, ben de işim bitince evime gidiyorum. Ama yapmak istediklerimi yapabilecek kadar serbestim. Yaşamım süresince de ailem dışında kimseye hesap vermedim, vermem.”

Sette nasıl birisi? Sette kamera ardındayı da çok merak ediyor. “Ben görüntü rejisörümün dışarıda kullanmış olduğu diyaframı öğrenmek isterim. Gidip kesinlikle sual sorarım. Işık ekibindeki dostlarımla konuşurum. Bu tasarıyla neyi anlatmak istiyorsun? Anlatım dili nedir? Kurulumu çok merak ederim.
Olası olduğu kadar çok bilgiye dominant olabilirsem, kimseyi fazla yormadan, oyuncu olarak temennilerini azami seviyede karşılayabilirim diye düşünüyorum.  Bunu yapmaya çalışıyorum. Oyuncuysam kamerayı tanımalıyım. Böyle şeylere umursuyorum. Yalnızca sete gidip, sahnemi sürükleyip çıkıp gideyim diye düşünmüyorum.”

Mutluluk kaynağı: Eşi ve ailesi mevzusunda kendisini çok talihli seziyor.  “Benim gibi biri dahi, ünden ünden basitçe etkilenebilir.
Bu surattan evlilik bana iyi geldi. Karımla birbirimize her mevzuda yardımız. Çok mutluyum. Başak benim en büyük uğrum. Ben zati çevremde hoşlandığım insanların varlığından mutlu oluyorum. Ormanda üç-dört arkadaşımla zaman geçirmek, atımın üzerinde dörtnala koşmak benim için dünyadaki en büyük mutluluk. Popülerlik ya da para insana mutluluğu ya da değerli anları getirmiyor. Doyumsuz hiç olmadım, olmayacağım. Bırakmam gereken yerde her şeyi bırakabilirim. Allah’a şükür sıhhatliyim, çok mutluyum.
İç motivasyon, iç huzur, parayla ya da hoş olmakla gelmiyor. Aile bağların eforluysa, bir tamsan onlarla, için huzurluysa o zaman zenginsin, o zaman bütünsün bu yaşamda. Mutlu olmam için hoşlandığım insanların, arkadaşlarımın ve ailemin yanımda olması yeterli.”

İlk sinema filmi: Kartal Tibet/ Amerikalılar Karadeniz’de 2

Yaşama bakışı: Maddiyata hiçbir zaman umursamıyor. Paranın yalnızca muntazam yaşayabilmek için, en çok da sıhhatle alakalı mevzularda ehemmiyetli bir taşıt olduğunu düşünüyor.
“Seyahat etmek, bakmadığım yerleri bakmak, farklı kültürleri tanımak istiyorum. Bunun için yeterli param varsa, benden mutlusu yok. Paranın benim için başka bir manası yok. Gayet kolay şeylerle mutlu olan bir insanım. Kendimi anlatmaktan nefret ediyorum zira bence kendimi anlatacak hiçbir şeyim yok. Çalışmaktan mutlu olan, çalışmalardan kafasını kaldırmayan, onun dışındaki zamanları ailesiyle, sevdiği arkadaşlarıyla beraber evde geçirmeye çalışan bir insanım.
Kendini özgür bıraktığın zaman gideceğin yere çok daha rahat gidersin. Her zaman buna inandım.”

İş yaşamına bakışı: Coşkuyu devam ettiği sürece oyunculuk yapacağını  coşkusunun bittiği noktada ise işi bırakabileceğini düşünüyor.” Ben yaşamı hesaplı, tasarılı, programlı yaşayan, güçle bir şey yaptırılacak bir adam değilim. Bir işi kesinlikle çok hoşlanmam gerekli. Hoşlanmadığım bir işi ne para, ne çıkarlar bana yaptırabilir; ne öneri edilirse edilsin, yapmam.
Oyunculuk hakkında düşündüklerimi konuşmadan, oynayarak anlatmaya çalışıyorum. Hakikatinde bunun üzerine konuşacak çok bir şey yok. Oynamayı çok beğeniyorum. Oyunculuk, ailem ve yakın etrafım dışında, mutlu olup da kendimi ifade edebildiğim bir alan. Şu an hem para kazandığım, hem beğenerek yaptığım bir işim var. Bunu götürebildiğim kadar götürmek istiyorum ama yaşamın ne göstereceği belirli olmaz. Bağımsız işler yapmak istiyorum. Pek Çok şey yazdım senaryo, biriktirdim.
Bu işi bırakmam gereken zaman gelebilir ve kazançsa doğru zamanda bırakmak istiyorum.”

Kariyer tasarıyı: Yakın etrafının ‘kesinlikle komedi yapmalısın’ sözlerini önem veriyor ve ileride daha çok gidişat komedisi yapmayı istiyor. İlerisi için kamera ardında da O’na çok cazip geliyor. “Oyuncuyum ama “mutfaktaki” her şeyi merak ederim. Sinemayla alakalı tabii ki çok hoş hayallerim ve isteklerim var.  İleride ihtimalim olursa kendi senaryolarımın da filmini sürüklemek isterim.
Eskikinden apayrı bir karakter. Beni korkutacak, acaba yapabilir miyim dedirtecek, sabahlara kadar uykumu kaçıracak, hem fiziksel hem de duygusal olarak zorlayacak. Kendimi cendereye sokmayı beğeniyorum ben. Bir elim yağda, bir elim balda olmasın. Ben bu karakteri gözüm kapalı oynarım diyebileceğim işe değil, ben bunu nasıl yaparım diyeceğim işe coşku dinliyorum. Zira öğreniyorum ki yapamama ve üretememe fobim, bana kesinlikle bazı kapıları açıyor.”

Gelecek Hayali: Sektörün yalnızca Hollywood’dan ibaret olmadığını düşünüyor ve gelecekte Avrupalı rejisörlerle çalışmak istiyor.
Ben de bu Avrupalı rejisörlerle çalışmak istiyorum. Hollywood size çok büyük geliyor ama ben şu anda bulunduğum yerden mutluyum. Hollywood’dan bir öneri gelmiş. Eee, ben o öneriyi seviyor muyum? Bana ne katacak? Hoşlanmazsam oynamam. Hollywood, Avrupa, Balkanlar, hiç ehemmiyetli değil; bu işin tek bir dili var: Senaryo. Ve onu yaşama geçirecek olan rejisör ve de onun tercih edeceği oyuncular. Gerçek bunları amaca koymak gerekli.”

Bayanda sürükleyicilik kriteri: Makyaj yapmayan, çok sade, koca koca topuklu kunduralar giymeyen, natürel, kendi gibi olan, her gün saçı başı yapılmış, sabahın sekizinde kuaförden çıkmış gibi görünmeyen bayanları seviyor.
Yoksa herkese hürmetim var. Ama bu benim kendi görüşüm. Yok denecek kadar az makyaj, natürel bir surat, sadelik bana içten ve hoş kazanç.”

Neye para harcar?  Marka saplantısı yok hatta bu saplantıyı gülünç tespit ediyor.  Özellikle Avrupa’daki ikinci el dükkanlardan elbiseler almayı hoşlanıyor. “Kundurayı ikinci el almam ama yıprandırılmışını çok beğeniyorum. Kundura ve deri ceket saplantım var. Bir insanın üzerindeki giysi marka veya çok pahalı olmak zorunda değil; onun değerini sen kendin verirsin.
Yıldız Teknik Üniversitesi /En İyi Erkek Oyuncu /Kuzey Güney

2011 -Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği RTGD Oscar /Senenin Erkek Oyuncusu/Kuzey Güney

2012-Galatasaray Üniversitesi İşletme Kulübü   / Senenin En İyi Erkek Dizi Oyuncusu /            Kuzey Güney

2011/2012 -39.Altın Kelebek Ödülleri /En İyi Erkek Oyuncu /Kuzey Güney

2011/2012 -11. ROTABEST Ödülleri /Senenin En İyi Erkek Dizi Oyuncusu/Kuzey Güney

2011/2012 -Esenler Belediyesi /En İyi Erkek Dizi Oyuncusu/Kuzey Güney

2012 -Burç Anadolu Bağlantı Iş Lisesi Mükâfatları /En İyi Erkek Oyuncu/ Kuzey Güney

2012-Quality of Magazine /En Quality Erkek Oyuncu/Kuzey Güney

2012-Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi /En Hoşlanılan Dizi Sanatçısı /Kuzey Güney

2012 -MGD 18.
Yıldız Teknik Üniversitesi /En Sevilen Erkek Dizi Oyuncusu/            Kuzey Güney

2013 -20.ITÜ EMÖS Zafer Ödülleri/Senenin En Galibiyetli Erkek Oyuncusu/ Kuzey Güney

2013-Yeditepe Üniversitesi Dilek Ödülleri /En İyi Erkek Oyuncu/ Kuzey Güney

2013-TelevizyonDizisi.com En İyiler Ödülleri /En İyi Erkek Oyuncu/Kuzey Güney

2013-MGD 19. Altın Nesnel Ödülleri /En İyi Erkek Sinema Oyuncusu/ Kelebeğin Düşü

2013- 18. Sadri Alışkın Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri/Senenin En Galibiyetli Erkek Oyuncusu / Kelebeğin Düşü

2013-MEF Lisesi Senesinin Fark Yaratan Ödülleri /Fark Yaratan Erkek Oyuncu/ Kelebeğin Düşü

2014 -Milliyet Sanat Mecmuası Okurları /En İyi Erkek Oyuncu/ Kelebeğin Düşü

2014- 46.
Bosphorus Mükâfatları / En iyi Oyuncu/Hadi Be Oğlum

2018-DORinsight Türkiye’nin en büyük izinli bilgi tabanına sahip online araştırma şirketi /Senesinin En İyi Erkek Oyuncusu /Çarpışma

2018- 17. Yıldız Teknik Üniversitesi /En Hoşlanılan Erkek Dizi Oyuncusu/ Çarpışma

2019 -MEF Lisesi Senesinin Fark Yaratan Mükâfatları /Fark Yaratan Erkek Oyuncu / Çarpışma

2019- 13. Galatasaray Üniversitesi EN Mükâfatları /Senenin En İyi Erkek Dizi/Sinema Oyuncusu/Çarpışma / Hadi Be Oğlum

2019- 24.