Kıvanç Tatlıtuğ ile fotoğraf pahalıya patladı!

Vergi kaçırdığı iddiasıyla hakim karşısına çıkan Kıvanç Tatlıtuğ’un duruşma salonunda bir hakim ile fotoğraf çekilmesi gündeme oturdu…

Takip Et:

Geçtiğimiz sezon Çarpışma dizisiyle ekranlara gelen oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, 2012 ve 2013 yılları arasında sahte fatura kullandığı ve vergi kaçırmaya çalıştığı iddiasıyla yargılanıyor. Tatlıtuğ’un yargılama sırasında suçladığı eski muhasebecisi Erol K. adı aynı zamanda Çağla Şıkel’in davasında da geçiyordu. Çağla Şıkel de eski muhasebecisi olan Erol K.’nın kendisinin bilgisi olmadan fatura düzenlediğini söylemiş ve beraat etmişti.

Önceki günlerde bir kez daha hakim karşısına çıkan Kıvanç Tatlıtuğ, suçlunun o dönem muhasebecisi olan Erol K.’nın olduğunu yinelemiş ve beraatini istemişti. Yakışıklı oyuncunun mahkemede gelir beyanı sırasında aylık gelirini 30 bin lira olarak belirtmesi olay yaratmış ve sonrasında Tatlıtuğ’un avukatından açıklama gelmişti. Avukat, beyanın Tatlıtuğ’a değil kendisine ait olduğunu ve ortalama bir rakam söylediğini ifade etmişti. Ünlü oyuncunun oynadığı dizilerde bölüm başı 200 bin lira aldığı biliniyor.

HAKİME İNCELEME BAŞLATILDI

30 bin liralık aylık gelir beyanı ile magazin gündemine gelen dava, ortaya çıkan yeni fotoğrafla sosyal medyanın da gündemine yerleşti. Kıvanç Tatlıtuğ ile fotoğraf çektirip bunu sosyal medyadan paylaşan bir hakim, en çok konuşulan konular arasında yer aldı. Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili Mehmet Yılmaz, büyük yankı uyandıran fotoğraf hakkında bir açıklama yaparak, Tatlıtuğ ile mahkeme salonunda poz verip sosyal medyadan paylaşan hakim hakkında inceleme başlatıldığını söyledi. Kıvanç Tatlıtuğ ise fotoğraftaki hakimin kendi davasında görevli hakim olmadığını söyleyerek kendisine ve hakime yöneltilen eleştirilere yanıt verdi.