Medya

Kıvanç Tatlıtuğ Atatürk’ü canlandıracak mı?

Önceki gün ortaya atılan bir iddia Kıvanç Tatlıtuğ hayranlarını sevindirdi. İddiaya göre; TRT, Atatürk’ün hayatını konu alan bir mini dizi çekmeye karar verdi. Dizi için Kıvanç Tatlıtuğ’a teklif götürüldü. Ünlü oyuncunun gelen teklifi kabul ettiği konuşulmaya başladı.

KIVANÇ TEKLİFİ KABUL ETMEDİ! 


Çıkan haberler sonra Kıvanç Tatlıtuğ’dan bir açıklama geldi. TRT’nin Atatürk’ün hayatını konu alan bir mini dizi teklifinin kendisine ulaştığını dile getiren ünlü oyuncu, ocak ayında önceden anlaştığı bir projenin çekimlerinde yer alacağı için teklifi kabul edemediğini ifade etti. Kıvanç Tatlıtuğ, bir oyuncu olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün en çok canlandırmak istediği karakterlerden biri olduğunu ve teklif sebebiyle onur duyduğunu da sözlerine ekledi.

Son olarak Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandırması için oyuncu Halit Ergenç’e teklif gitmişti. 9 yıl aradan sonra bir kez daha Atatürk’ü canlandıracağı haberleri ile gündeme gelen ünlü oyuncunun yer alacağı projenin iptal olduğu açıklanmıştı. İlk Adım 1919 isimli film hakkında bir açıklama yapan Halit Ergenç, projenin üzerine çok çalıştıklarını fakat hayata geçirmek için yeterli süre olmadığı için projenin başka bir zaman çekileceğini söylemişti.

Bu zamana kadar birçok oyuncu Atatürk’ü canlandırdı. Bunlardan en çok dikkat çeken Veda filminde Atatürk’ü canlandıran Sinan Tuzcu oldu. Tuzcu’nun haricinde Arda Kural, Rutkay Aziz, Alican Yücesoy, Ali Ulvi Hünkar, Yavuz Sepetçi, İlker Kızmaz,Yetkin Dikinciler ve Haluk Bilginer gibi isimler Atatürk’ü canlandırdı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu