Kırmızı Oda ortalığı dağıttı! Babil final potasında, Hercai ve Bay Yanlış reytingde sınıfta kaldı!

Takip Et:
Kırmızı Oda dizisinde Nesrin’in yeni hayatı, Alya’nın kararı!
Kırmızı Oda dizisinde Nesrin’in yeni hayatı, Alya’nın kararı!

Magazinn / Ayrıntı – Cuma akşamları 6 dizi yayınlanıyor. TRT1 ekranlarındaki Payitaht Abdülhamid de önümüzde dönemde 5. sezonu ile bu yarışa katılacak. 25 Eylül Cuma günü yayınlanan 6 dizinin elde ettiği reyting neticeleri bizlere ehemmiyetli bilgiler sunuyor. Her şeyden evvel artık diziler arasındaki harikulade yarışta her çıkış ve düşüş bir başka yapımı da etkiliyor…

Örneğin Kırmızı Oda dizisinin gelişi Cuma rekabetinde her şeyi değiştirdi.
Peki 25 Eylül akşamı yarışta neler oldu?

Tüm kategorilerde Kırmızı Oda dizisi birincilik elde ederek harikulade çıkışına devam etti. TV8 bu diziyi ekranına kazandırarak, dizi izleyicilerini kanalına sürükleme yolunda çok büyük bir adım atmış oldu. Artık Cuma akşamları Kırmızı Oda dizisinden sorulacak… Reytingler harikulade…

Ramo dizisi ise Çağatay Tosun’un rejisörlüğünde aksiyon dolu kısımları ile ikinci sezona harika başladı.
Ramo, totalde ve ABC1 grubunda Kırmızı Oda’nın ardından 2. sırada yer aldı. AB’de ise dizi 4. vaziyette. Başka Bir Deyişle tüm kategorilerde günün en fazla izlenen ikinci dizisi oldu.

Kanal D ekranında 15. sezonuyla yoluna devam eden Arka Caddeler de özellikle total ve ABC1 gruplarında eforlu bir biçimde varlığını sürdürüyor.
dizi konumunda.

Bu üç yapım aldıkları neticelerle Cuma rekabetinin doruğunda bulunuyor ve öteki rakiplerine oranla oldukça iyi pozisyonda bulunuyor.

Hercai dizisi yalnızca totalde yüksek ve AB ile ABC1 gruplarında sanki sürünüyor… atv’nin dizisi öyküsünü daha coşkulu yapıp, aksiyonu da bol yakalıyor ama artık iş işten geçmişe benziyor.
sezonda yapsalardı. Hercai yükseliş sergilemez ise zahmetli pozisyondan kurtulamayacaktır.

Bay Yanlış dizisi en iyi performansını totalde hakikatleştirse ortalamanın altında ve AB ile ABC1 gruplarında daha makûs bir pozisyonda. Başka Bir Deyişle Fox TV elinde hazır bulunan 3 dizisi varken, Bay Yanlış’ın bu vaziyetini ne kadar daha görmezden gelebilir ki? Belki yurt dışı satışları için hatırı rakamlar bir kısım rakamına kadar sabır gösterilir.
Reytingler yükselmez ise final dedikoduları dahi yakında çıkabilir.

Star TV’nin çok tesirli kadrosu ve coşkulu hikayesi ile ikinci sezonda reytinglerde hayal kırıklığı yaratan Babil dizisinin vaziyeti makûs. Babil, totalde sanki sürünüyor. AB’de eforluydu ama yardımını kaybetmişe benziyor. Netice olarak Babil dizisi ya gün değiştirecek ya da finale doğru ağır ağır ilerleyecek.

İşte 25 Eylül Cuma reytingde ilk 10 program listesi:

TOTAL’DE İLK 10 PRORGAM


.