Medya

KİRAZ MEVSİMİ’NE VEDA VAKTİ! SURVIVOR VE SUNGURLAR UÇTU!..

CANSIZKUŞ ANALİZ – Tüm piyasanın, hatta tüm diziseverlerin beklediği rating sonuçları bugün kafaları bir hayli karıştırdı!..


'KİRAZ MEVSİMİ'NE VEDA VAKTİ GELDİ!..

 

Beklenliyordu ama bu kadarını da ummuyordum. Bir zamanların zirvedeki yapımı şimdi gittikçe geri gidiyor! 1. liği elden aylar önce kaçıran Kiraz Mevsimi dün aldığı sonuçla sevenlerini bir hayli üzdü!..

 

Dizi AB'de 3 rating, 8 share alarak kötü gidişatını sürdürdü. İşin dikkat çeken ayrı ve bir o kadar da önemli boyutu ise 5. olan Kiraz Mevsimi'nin zirvedekiyle arasındaki fark! (Sonuçları görmek için tıklayın!..)

 

NE YAPTIN SEN 'SURVIVOR'!..

 

Survıvor All Star AB'de 13 rating, 34 share alarak rakiplerine bir hayli fark attı! Bu, kırılması zor bir oran! Bu izlenme oranını genelde milli maçlarda ya da avrupa maçlarında görebiliyoruz. Bu rakamlara Survivor'ın ulaşabilmesi gerçekten ayakta alkışlanacak bir durum!..

 

'3 ADAM' SESSİZ SEDASIZ ÇIKIŞINI SÜRDÜRÜYOR!..

Hem sempatikler hem de başarılı! Eh ne kalıyor geriye? Bunu ekrana yansıtabilmek! Yansıtabiliyorlar mı? Sonuç ortada, gayette iyi başarmışlar! (Sonuçları görmek için tıklayın!..)

 

Program, AB'de 2 rating, 15 share alarak 8. sırada yer aldı. Tabi bu güzel izlenme oranında Survivor etkisi de var! Müthiş bir sonuç alan Survivor All Star'dan hemen sonra yayına reklamsız girmesi 3 Adam'ın böyle iyi sonuçlar almasına neden olan etkenlerden sadece biri!..

 

'KERTENKELE' EMİN ADIMLARLA YOLUNA DEVAM EDİYOR!..

 

Survivor'ın bu izlenme oranları karşısında diğer yapımların ayakta durabilmesi gerçekten zor! ATV'nin sevilen dizilerinden 'Kertenkele' de bu kapışma içerisinde ayakta durmaya çalışan ve her hafta zirveye yükselebilmek için büyük çaba sarfeden bir yapım.

 

Dizi AB'de 7. olurken TOTAL grubunda 4 rating, 11 share alarak 4. sırada yer aldı. (Sonuçları görmek için tıklayın!..) Geride bıraktığı yapımları düşünürsek bu sonuçlar hem sevenlerini hem de dizi ekibini sevindirecek cinsten!..

 

'SUNGURLAR' ÇİZGİSİNİ HİÇ BOZMADI!..

Bu dizide enteresan bir durum var! Her hafta zirveye kafa tutan bir yapım! Ama bir eksik yok mu sizce?

 

Dizi AB'de 5 rating, 13 share alarak Survivor'ın hemen arkasında yer aldı! (Sonuçları görmek için tıklayın!..) Birçok iddialı yapımı geride bırakarak Survivor'a kafa tutan bir dizi Sungurlar ama gereken yankıyı nedense uyandıramıyor! Artık (klasik dizilerin yaptığı gibi) reklam aşkı haberlerinin çıkmamasından dolayı mı yoksa sosyal platformlarda yeterince adının dönmemesinden dolayı mı bilinmez ama izlenmedeki başarısıyla insanların zihninde edindiği yer arasında adeta uçurumlar var! Umarım var olan 5 büyük kanal haricinde yayınlanan diziler hep böyle iyi sonuçlar almaya devam eder…

 

(Serkan Güzel)
serkan_guzel@hotmail.com

Twitter : @srknguzel

İlgili Haberler

Başa dön tuşu