Medya

‘KİRAZ MEVSİMİ’ ÖLÜR ‘KERTENKELE’ DOĞAR! ‘OKAN’İZMİN ÇÖKÜŞ DEVRİ!..

CANSIZKUŞ ANALİZ – Baştan söyleyeyim. Darılmaca gücenmece yok! Bazılarının çöküşü, bazılarının ise yükselişi bu hafta çok bariz görünmekte! Bu duruma kayıtsız kalmak tabii ki olmaz!..

'KİRAZ MEVSİMİ' YERİNDE SAYAR, 'KERTENKELE' PATLAR!..


Haftalar önce ne demiştim? Önümüzdeki haftalarda 'Kertenkele'den sürpriz çıkışlar görülebilir! (Yazıyı okumak için tıklayın!..) Oldu mu? Bugün ratingler geldi ve öne sürdüğüm iddialar artık iddia olmaktan çıkıp gerçek oldu! 'Kertenkele' AB'de ve TOTAL'de 3. sıraya adeta demir attı. (Sonuçları görmek için tıklayın)

 

Dizi TOTAL grubunda ise 3.54 rating 10.23 share almış! Bu sonuçlar dizi ekibini ve oyuncularını sevindirecek cinsten! 'Kertenkele'nin TOTAL grubunda 'Güllerin Savaşı'nı geçmiş olması ve ABC1 grubunda ise 'Kiraz Mevsimi'ni sollaması dikkatlerde kaçmadı! Böyle olacağı haftalar önceden belliydi! Ee görünen köy kılavuz istemiyor…

 

'OKAN'İZM DEVRİ YANIP KÜL OLDU!..

 

Nerede o eski Okan Bayülgen esprileri… Nerede o eski Okan Bayülgen efsanesiYanlış stratejiler, ben en iyisiyim deyip mütevazilikten bir hayli uzaklaşmalarının sonunun felaket olacağı belliydi!..

 

Geçtiğimiz hafta 'Playboy' taktiği ile '3 Adam'a kafa tutmaya çalışan Bayülgen'in 'Dada Dandinista'sı bu hafta o taktiği uygulamayınca geri sıralarda yer almaya mahkum oldu! Program TOTAL'de 1,22 rating ve 6.67 share alarak 15 sırada yer aldı. Yani '3 Adam'ın tam yarısı! '3 Adam' ne mi yaptı? 1.81 rating 11.69 share alarak 6. oldu! (Sonuçları görmek için tıklayın)

 

Yani '3 Adam' Bayülgen'in programını 2'ye katlayıp Okan'izm devrini sonlandırdı! Bu sonuçların ortaya çıkacağı belliydi zaten…

 

'MARAL'DAN ZİRVE SİNYALLERİ!..

 

Dizi, 'Serçe Sarayı' ile birlikte yayın hayatına merhaba demişti. İlk sonuçlar iç açıcı değildi. Haftalar geçtikçe bir yükseliş söz konusu oldu ve sinyaller verilmeye başlanmıştı. Şimdi ne mi oldu?

 

'Serçe Sayayı'nın günü değişti ve adeta yayından kaldırılmayı bekliyor! Ya Maral? Sabretti, azmetti ve bu hafta büyük bir çıkış yakaladı! Dizi AB'de 3.49 rating 9.58 share alarak 3. sırada yer aldı! (Sonuçları görmek için tıklayın!..)


Tabi bu sonuçlar kimsenin gözünden kaçmadı ve çeşitli yerlere yoruldu! "Hazal'ın tangası göründü, dizi uçtu!.." tarzı haberler gündemde sıkça yer aldı. Peki bu ne kadar doğru? Tabii ki o tarz görüntüler dizinin konuşulmasına bir etken, ancak bu etken diziyi 3. sıralara yükseltecek kadar etkili değil! Bu yükselişin geçici mi yoksa kalıcı mı olduğunu önümüzdeki hafta hep beraber göreceğiz…

 

(Serkan Güzel)

serkan_guzel@hotmail.com

Twitter : @srknguzel

İlgili Haberler

Başa dön tuşu