KİRALIK AŞK BİTİYOR MU? REYTİNGLERİ DÜŞEN DİZİ KALDIRILIYOR MU?

CANSIZKUŞ ANALİZ – Barış Arduç ve Elçin Sangu'nun başrolde yer aldığı dizi son bölümünde yine eski reytinglerine ulaşamadı. Başladığı ilk günden beri hem total hem de ab grubunda rakiplerine büyük fark atarak zirvede yer alan Kiralık Aşk'ta düşüş devam ediyor.

 

Barış Arduç'un hastalanıp diziye ara vermesi nedeniyle eski görüntülerden derlenen bölümüyle büyük hayal kırıklığı yaratan ve 1 numaradan 3'üncülüğe düşen yapım, Arduç'un geri döndüğü son bölümündeki reytingiyle de eski günlerini arattı. Ab'de az farkla ilk sıraya yükselen dizi, totalde Karagül dizisine zirveyi kaptırıp 2'nciliğe düştü.

 

Şu anki reytingiyle sezonu rahat tamamlar ama bu düşüş devam ederse sonu İnadına Aşk gibi olabilir. İnadına Aşk da yaz boyu zirvede yer almış, sezonda ise Kurtlar Vadisi Pusu dizisine kafa tutmuştu. Ancak bu tip küçük düşüşler yaşayıp önlem alınmayınca önce yayın günü değişti, sonra da reytinglerdeki düşüşü devam etti ve yayından kalktı. Kiralık Aşk'ın da böyle bir gidişatı var.

 

KİRALIK AŞK NASIL KURTULUR?

İnadına Aşk çok başarılı bir romantik komediydi. Ancak sürekli aynı konular etrafında dönüp dolaşılınca izleyiciyi kaçırdı. Açelya Topaloğlu'nun şirinliği de yetmedi (ki hala büyük bir hayran kitlesi var). Nitekim, Kiralık Aşk'ın düşüşü de aynı sebepten…

 

Dizi resmen cepten yiyor. Barış Arduç’un popülerliği ve Elçin Sangu'nun güzelliğinden beslenip 'Ne yapsak reyting alırız' havasında giden bir senaryo akışı var. Dizi iyice durağanlaştı ve iki güzel insanın yakışıklı ve çekici karelerinin dışında izleyiciyi ekrana çeken bir şey yok. Dolayısıyla burada işi kurtarmak senaristlere düşüyor. 

 

Dizinin son bölümlerinde neler mi eksik? Sürpriz yok, heyecan yok, entrika yok, esas kız ile esas oğlanın ayrılık korkusu yok ve en önemlisi başroldeki karakterlerin haricinde alt hikayeler yok. Farkında mısınız hep bir 'aynılık' var. Oyuncuların başarısı ortada, Allah'ı var yönetmen de çok iyi resimler yakalıyor. Ancak şu an ilk 3'de de olsalar önceki bölümlere göre oluşan 5-6 puanlık reyting kaybı ileride daha kötü sonuçlara neden olabilir. Senaristlerin yapımcıyla birlikte şapkalarını önüne koyup bu işi kurtarması gerekiyor. Böyle bir ekiple kurtarmak da hiç zor olmasa gerek. 

 

Sinan Güzel

 

İLGİLİ HABERLER

BARIŞ ARDUÇ'SUZ KİRALIK AŞK ÇÖKTÜ, EKİP ŞOKTA