Kimsesizler dizisinde senaryoya el atılmazsa işi çok zor!

Takip Et:
Kimsesizler dizisinde senaryoya el atılmazsa işi çok zor!
Kimsesizler dizisinde senaryoya el atılmazsa işi çok zor!

Magazinn / Ayrıntı – Fox TV tarafından yakında ekrana getirileceği duyurulan Kimsesizler dizisiyle alakalı şikayetler gelince RTÜK hemen devreye girerek analize başladı. Erdal Beşikçioğlu, Burcu Özberk ve Beren Gökyıldız’ın başrollerinde yer aldığı dizi yayınlanmadı belki ama ekrana gelen 3 değişik fragmandan sonra muhtelif tenkitler sosyal medyada hemen yükseldi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Başkanlığı dahi daha fragman yayınlanır yayınlanmaz hizmetlerinin yanlış ön yargılara yol alabileceği düşüncesi ile diziye yönelik itirazlarda bulundu.
Koruma altındaki çocuklara yönelik bir istismar olarak da bakılan Kimsesizler dizisinin bu haliyle yayınlandığı zaman kopacak kıyametin de haberci gerçeğinde bu tenkitler.

Ekranda pek çok dizi var. Bu dizilerde de tenkit etilen bir çok vaka var. Kimsesizler dizisi ise dolaysız çocuklara yönelik ve yanlış algılar oluşturması da olası bir yapım olarak bakılıyor. Başka Bir Deyişle dizinin bu haliyle ekrana gelmesi ve devam edebilemesi pek de basit olmayabilir.

Sert sözlerin de yer aldığı dizinin fragmanları dahi bu kadar tepki bakıyor ise, ya yayınlandığında neler olur? Fox TV, Kimsesizler dizisi için nasıl bir sonuc verir, RTÜK hangi noktalarda kanalı uyarır bunlar ileride ortaya çıkacak.

Ancak görünen köy rehber istemez, sosyal hizmetlere karşı bir ön yargı kaygısının bulunduğu noktada, pek çok yanlış inanışa yol açabileceği kaygılarının ortasında Kimsesizler dizisinin senaryosunu yumuşatması ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Başkanlığı ile de beraber çalışmaması vaziyetinde, RTÜK vaziyete el koyacağını göstermiş oldu.

Bakalım Kimsesizler dizisiyle alakalı gelişmeler hangi güzergahta gelişecek.
kısmından 3. fragman da yayınlandı. Aşağıda seyredebilirsiniz.

.