Kim inanır bu laflara? Sefirin Kızı’nda Gediz’i yaktınız ama izleyici Nare’den de vazgeçti!

Takip Et:
Kim inanır bu laflara? Sefirin Kızı’nda Gediz’i yaktınız ama izleyici Nare’den de vazgeçti!
Kim inanır bu laflara? Sefirin Kızı’nda Gediz’i yaktınız ama izleyici Nare’den de vazgeçti!

Magazinn / Ayrıntı – Star TV’de Pazartesi akşamları yayınlanan Sefirin Kızı dizisinde Gediz’i aşkını duyuru etmesinin ardından Nare’nin açıkladıkları, izleyenleri korkuya düşürdü desek yeridir! Çünkü Gediz’in aşkını bir anda harcayıp beylik sözlere girişen Nare’nin Sancar için neler yaptığını anımsatan izleyici, onu da artık bir kenara itti. Başka Bir Deyişle Sancar&Nare aşkını yakmak istemeyen senaryoculara izleyici de gemileri yakarak cevap veriyor! Gediz’i harcatmak istemiyor işin aleneni…

Dizinin bu hafta 20.
Bir evvelki kısmın sonunda Gediz, deniz kenarına getirdiği Nare’ye aşkını ilk defa itiraf etmiş ve Nare’nin afallamış bakışlarında kalmıştık. Bu hafta aynı yerden devam eden dizide herkesin merakla gözlediği o konuşma reelleşti. Nare, Sancar’a düşman olacağını, senelerin dostluğunu tamamlayacağını dahi dahi hakikati itiraf eden Gediz’e hayret dolu ifadelerle bakıp “Gediz sen benim en iyi dostumsun, değilsin” diyerek inanmadı.

Ancak “Biz arkadaşız” diye çıldıran Nare “Arkadaşlar aşık olur ama dostunun beğendiği kadına olmaz” sözüne Gediz’in “Hadi ya seçiliyor muydu o öyle?” biçimindeki alaycı cevabı üzerine Nare onun susmasını, kendinden ve herkesten gizlemesini istedi ve görmezden gelmeye çalıştı.
Nare’nin arkadaş olarak baktığı Gediz’den beklemediği bir aşk itirafı alması reelinde basit bir gidişat değildi. Hiç beklemiyordu, afallamıştı, ne yapacağını öğrenememişti… Hepsi kabul edilebilir ancak sonradan öyle sözler açıkladı ki izleyenleri sanki çıldırttı! Hatta bazı izleyenler, onun da Sancar gibi davrandığı yorumlarını yapmaya başladılar. Nare’nin “Bugün arkadaşını satan, yarın aşkını da satar” sözleri ise sanki izleyenleri çıldırttı.

Bir de kalkıp Sancar’ın hiç bir şey öğrenmemesini açık açık istemesi üzerine Gediz’in yeniden samimi davranıp “O her şeyi öğreniyor.
Zira Gediz, kimseyi aldatmamış ve her şeyi göze alıp hislerini Sancar’a dahi anlatmıştı.

Neslihan Atagül, Engin Akyürek ve Uraz Kaygılaroğlu’nun oynadıkları dizide kimse artık Sancar ve Nare aşkına inanmamaya başladı uzun zamandır. Sancar’ın maço davranışları, Nare’yi surat üstü bırakması, ona inanmamaması, güvenmemesi, uzun müddet psikolojik olarak baskı altında bırakması, alıp konağa getirip kuma-kapatma yerine koyması, hala evli olduğu halde Nare’nin yanından bölmemesi gibi pek çok vaka, izleyenleri Sancar karakterinden iyice iğreti etmiş ve Nare ile aşkına inancı yaralamıştı.

Gediz’in içten, kavrayışlı, müsamahalı, Nare’ye her şartta güvenen, her güçlükte yanında duran, elinden yakalayan kimliği ise onu Nare için daha muhtemel bir aşık konumuna getirmişti.
Fakat Nare, Gediz’in ona dinlediği aşkı bilince “Ben zati gideceğim, benim suratımdan düşman olmanıza gerek yok” deyip “Kimseye de söyleme” deyip Gediz’i yok sayması, dizinin takipçilerini sanki çıldırttı.

Sosyal medyada öyle şeyler yazıyorlar ki izleyicinin artık Nare’den de vazgeçtiği, Gediz’i haketmediğini düşündüğü, hatta Sancar ile iyi bir ikili oldukları zira aynı davranışları sergilediklerini açıklayan çok büyük bir kitle var.
Aşağıda bu cins yorumlardan bazılarını bakabilirsiniz.

Yeniden Sefirin Kızı 20. kısımda Nare ve Gediz’in konuştuğu o sahneyi de aşağıda paylaşıyoruz. Youtube’daki bu videoya yapılan yorumlara bir iki dakika bakarak izleyicinin neler düşündüğünü rahatlıkla görebilirsiniz…

Nare’nin Gediz’e korunması ise hiç bir biçimde inandırıcı bulunmadı izleyici tarafından.
Senin de beni kavradığını sandım ve çok mutlu oldum ama ben gaddar kralın elinden kurtarılması gereken bir prenses değilim. Ben içimdeki yasaya göre yaşayan yalnız bir bayanım. Dayanmak benim yasam. Konağına da efesine de ağasına da… Kurban edilmeye de kurtarılmaya da hepsine direndim ben. Zira benim adım Nare, mukavemet demek, bağırmak demek, nar demek, yanmak demek. Bugüne kadar ne toprağın ne de suyun yangınımı söndürmesine izin vermedim ve vermem ama yangınımın da sizi yakmasına izin etmem, uçar giderim.
Zira geriye dönük bakınca, Sancar’a katlanıyor görünen Nare’nin de hiç ona uymayan, kendisini ezik gösteren gidişatların içine girdiği de izleyenlerin gözünden kaçmıyor.

Bakın neler neler açıklıyorlar?

.