Sağlık

Kilo Vermeyi Evde Nasıl Hızlandırırsınız?

Kilo vermeniz için sıhhatli bir perhiz programına ve kumpaslı yapacağınız bir egzersiz tasarınıza gereksiniminiz olmaktadır. Günde asgari 30 dakika yürümeniz ve her gün Adım Sayar’daki günlük adım sayınızı geçmeye çalışmanız size motivasyon sağlayacaktır. Günde en az 8 kadeh su içmeyi de unutmamanız gerekmekte! Bu yazımızda evde uygulayabileceğiniz zayıflamanıza destekçi olacak bazı stratejiler vereceğiz. Haydi hep birlikte cılızlığa doğru adım adım!

Sabahları Metabolizmanızı Süratlendirecek Meşrubat!

Evde süratlice kilo vermek için aç karnınıza ceviz suyu içebilirsiniz.
Yapılışı ise oldukça basittir!

Yapılışı: 1 su kadehi oda sıcaklığında suyun içine bir bütün ceviz içi ilave edin. Geceden sabaha kadar bekletin. Sabah aç karna, cevizi iyice çiğneyerek yiyin. Üzerine ceviz suyunu yudum yudum için. Kumpaslı olarak bu karışımı hazırladığınız taktirde neticelerini fark edeceksiniz.

Cevizli suya seçenek olarak limonlu su tanımını da sınayabilirsiniz. Bir limonu bir litre su içine sıkarak harcamalısınız.
Bizi takip ederek gayelerinize erişebilirsiniz!

İkindi Zamanı Ara Öğünü Kaçırmayın

Belki pek çok birey ikindi zamanı ara öğün yapmanın kilo vermeye etkisini öğrenmiyor. Ancak ara öğün tüketimi kilo vermenize oldukça destekçi olacaktır! Akşamüstü saat 4-5 gibi bir ara öğün yapın. Bunun içinde hem akşam yemeğinde daha az yiyerek doyacaksınız hem de tatlı, iştah krizleri olmayacaktır.

Ara öğünde bir kadeh ayran ile yanında bir avuç kuruyemişle beraber yiyebilirsiniz.

Ara öğünde bir kase mercimek veya ezogelin çorbası içebilirsiniz.

Değişik bir tercih olarak evde yaptığınız chia tohumlu yoğurdu yiyebilir yanında bir büyük kadeh su içebilirsiniz.

Yağ Yakımınızı Süratlendirecek Meşrubatlar İçin

Sütteki protein, bedenin yağ yakım metabolizmasını çalıştırmaktadır.
Kilo vermek için her gün 2 fincan tarçınlı süt için. Tasviri ise yeniden çok basit: Bir kadeh sıcak süte bir çay kaşığı toz tarçın ilave edip karıştırın. İkindi müddeti ara öğününde bir fincan, gece yatmadan 3-4 saat evvel bir fincan daha için. İçiniz rahat olsun zira süt ve tarçın kilo aldırmayan besinlerdir; gönül rahatlığıyla perhiz yaparken yiyebilirsiniz. Aynı biçimde su içmek de yağ yakımınızı süratlendirecektir. Suyunuzun içine limon koyabilirsiniz.

Aynalara Bakmaktan Korkmayın ve Yüzleşin!

Canımız bazen kola, cips, tatlı, börek gibi kilo aldıran ve perhizde yenmemesi gereken besinleri sürükleyebilir ve bu oldukça normaldir.
Hemen ayna karşısına geçip kendimize bakalım: Şayet bedeninizde hoşnut olmadığınız bölgeler varsa bunlardan kaçmak size destekçi olmayacaktır. Hemen kafanızdan o yiyecekleri atın! Kendinizde mutlu olmadığınız bölgeleri tanımlayarak egzersiz tasarınızı ona göre oluşturmanızda oldukça yararlı olacaktır. Ancak ne olursa olsun kendinizi beğenmeyi ve kendinizle barışık olmayı unutmamalısınız! Bir çikolata yiyip 2 dakika mutlu olmak yerine, sıhhatli gıdalar seçim edip incecik ve sıhhatli bedenimizle ömür boyu mutlu olalım ve aynalardan kaçmaya son verelim!

Sıhhatli Bir Perhiz Listesi Her Şeyin Başı!

Talihliyiz ki tok yakalayan ve kilo aldırmayan sıhhatli gıdalar da var! Bu besinleri miktarlı harcadığınız taktirde doyana kadar yiyip aç kalmadan zayıflayabilir, istediğimiz vücutta elbiseleri giyip aynadaki görüntümüzden hoşlanabiliriz.

Perhiz Listenizde Kesinlikle Bulunması Gereken Gıdalar;

 • Yoğurt
 • Haşlanmış yumurta
 • Maydanoz
 • Roka
 • Tavuk eti
 • Izgara balık
 • Kuru fasulye
 • Domates
 • Soğan
 • Sarımsak
 • Enginar
 • Kereviz

Tüm bunların yanında önem vermeniz gereken gerçek noktalar ise sabah hoş bir kahvaltı ile güne başlamak.
Bir dilim hububatlı ekmek, yumurta, bol yeşillik, domates ve peynir sizin için sıhhatli ve lezzetli bir menü olacaktır. Aynı biçimde ara öğünlerinizi de sıçramamalısınız. Yaşamınızdan suni şeker, tatlı, abur cubur ve fast food gibi hasarlı besinleri çıkarırsanız bedeninizde kısa zamanda farklılıklar alana gelecektir. Yeşillikleri ve sebzeleri hoşlanmıyorsanız artık hoşlanmaya başlamalısınız! Öğünlerinizin yanında kesinlikle yoğurt harcamalısınız. Akşam veya öğle yemeklerinde tavuk yiyebilirsiniz.
Tabii ki tüm bunların yanında her gün en az sekiz kadeh su içmeyi de unutmamalısınız.

Zayıflama Egzersizlerini Unutmayın!

Evde kilo vermek istiyorsanız sıhhatli perhiz listenizin arasında kesinlikle spor programı da olmalıdır! Zira, hareket etmeden kilo vermeye kalkarsanız ya kesintisiz aç kalırsınız ya da bedeniniz sarkar. Bu surattan sizden özel ricamız: Lütfen, spor yapın!  Evde ip sıçrayabilir, salonda yürüyebilir veya bisiklet sürebilirsiniz.  Yapacağınız her etkinlik metabolizma süratini yükseltip yağ yakmaya destekçi olacaktır.
Kendiniz için bunu yapın! Şimdiye kadar başlayamadıysanız yarın sizin başlangıç gününüz olsun ve hemen başlayın.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu