Kerem Bürsin Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi

Takip Et:
Kerem Bürsin Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi
Kerem Bürsin Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi

Kerem Bursin, 4 Haziran 1987 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu.

Ismi: Kerem Bursin
Doğum Tarihi: 4 Haziran 1987
Doğum Yeri: İstanbul
Boyu: 1.79 m.
Kilosu:  72 kilo
Burcu: İkizler
Göz Rengi: Kahverengi
Kardeşleri: Melis Bursin
Instagram: https://www.instagram.com/thebursin/
Evcil Hayvanları: Köpeği var.

Ailesi: İstanbul’da doğdu.
Babasının işinden dolayı ailesi ile beraber 2000 senesinde evvel İskoçya’ya ardından 2002 senesinde on beş yaşındayken AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’ye taşınıp Teksas’a yerleşti. “Babamla çok değişik bir ilişkimiz var. Her üç yılda bir ülke değiştirdiğimiz için gündemim hep değişiyordu, tek değişmez kalan ailemdi. Yeni bir ülkeye taşındığımızda bazen tek yardım alabileceğim, tek tanıdığım annemle babam olurdu. O surattan apayrı bir bağ kurduk, dost gibi olduk. Babam minikliğimden beri bayanlara nasıl davranmam mevzusunda hep çok net, hatta katıdır.
Bunu evde halledebiliyorsan, dışarıda haydi haydi halledersin. Babamla bunları hep konuştuk, ben de tümünü uygulamaya çalışıyorum.”

Çocukluk seneleri: Renkli, zengin, insanı çok geliştiren bir çocukluk geçirdi. Lise yıllarında dostlarıyla bir Rock müzik grubu kurdu Teksas’ta çoğu zaman konser verdi. Üniversite bittikten sonra da Los Angeles’a taşındı oyunculuk yapmaya başladı. Her sene yaz tatillerinde Türkiye’ye anneannesinin yanına geldi.
Zaman zaman bocalıyorsun. Gittiğimiz yerlerde Türkleri tespit ediyorduk ama bu kadar uzun vakit yurtdışında yaşayınca, ‘dünya yurttaşı’ oluyorsun. Ablamla ben toplam yedi değişik ülkede yaşadık, annemlerse 14.”

Eğitim yaşamı: Liseyi Teksas’da tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için Boston’a taşındı ve Emerson College’da oyunculuk meyli aldı. Ayrıca,  Carolyn Pickman ve Eric Morris’ten iki sene oyunculuk eğitimi aldı.

Oyunculuğa ilk adım: Televizyon serüvenine, 2013 senesinde ‘Güneşi Beklerken’ dizisiyle başladı.

Hangi proje ile parladı? ‘Şeref Sorunu’ dizisinde canlandırdığı ‘Yiğit’ karakteri ile dikkatleri üzerine çekti.

Yaşamının dönüm noktası?  İskoçya Edinburg, Endonezya Medan, Cakarta, Birleşik Arap Emirlikleri Abu Dabi, Dubai, Türkiye Ankara, İstanbul, Malezya Kuala Lumpur, AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Teksas, Boston, Los Angeles gibi ülkelerde yaşadı.
“En yakın dostum New York’ta bir bisiklet kazasında can verdi. Gencecik bir adamdı. Çok absürt, çok acı bir vefat. Kardeşim gibiydi. Fantastik bir boşluğa düştüm. Her şeyi denetlemeye başladım. Ben o sırada Los Angeles’ta sürünüyordum. Birkaç iş birden yapıyordum. Personal training yapıyorum, araba park ediyorum, bir taraftan da audition’lara oyuncu tercihi girip oyuncu olmaya çalışıyorum. Bu acı vaka yüzünden tam yaşamımı değiştirmeye karar verdim.
Amerika’da adımı soruyorlar: ‘Kerem. Ben Türküm.’ ‘A neler yaptın bugüne adar Kerem Türkiye’de?’ Yanıt yok. Türk’tüm ama hiç Türkiye’de yaşamamıştım. Ve birden buraya taşınmaya karar verdim. Geldiğimin 4. günü de askere gittim. Askerlik bitince ne yapsam, ne etsem diye düşünürken bu öneri geldi.”

Şahsiyet özellikleri: Ağırbaşlı, hayırsever, gayretli, azimli, sempatik.

Sosyal: Dışarı çıkmayı beğeniyor ama kulüplere gitmekten sevmiyor.
. “Evimi de çok hoşlanıyorum. Aynı zamanda kendimi dinlemeyi, kendinle kalmak çok ehemmiyetli bir zaman dilimi bence. Günde herkesin en azında yarım saatini kendine ayırması, düşünmesi gerekiyor. Bir defterim var, oraya hür yazılar yazıyorum. Genelde dünya meseleleriyle ilgili oluyor. Işimizde de çok ehemmiyetli, o surattan ayrıntıları usuma takıyorum. Daha Öncekinden hocam şöyle tasayı; ‘Bir yaprağa yarım saat bakabilirsin ama gözlemlersen onun hakkında yarım saat süresince yazabilirsin.’ Ben bu biçimde yapmaya çalışıyorum.”

Düşünce yapısı: Dünyanın muhtelif yerlerinde yaşamak ona şahıs, yer ve kültür fark etmeden çok süratli adapte olma özelliği kazandırdı.
Teksas’tasın sonra da Malezya’da. Değişik fikirleri, şahısları ve inançları tanıyıp, onlara hürmet dinlemeyi biliyorsun. Ve en ehemmiyetlisi de insanları iyi tanıyorsun. 30’lu yaşlarımda verdiğim kararlardan pişman olmamak istiyorum. 30’lu yaşlarımın felsefesi bu olacak; ‘Pişmanlık dinlemeden yaşa!’ Bu yaşlarda daha çok gençleşeceğimi seziyorum. Yaşamı dolu dolu yaşamak gerek.”

İlk sinema filmi: Çağan Irmak/ Unutursam Fısılda

Aşka bakışı: “Bence aşk hiçbir zaman demode olamaz.
O surattan insanlığın ilk varoluşundan beri aşkla alakalı öyküler yazılıyor, aşkla alakalı şarkılar, şiirler yazılıyor ve fotoğraflar çiziliyor. Aşk insanın yaşamına girince çok başka oluyor. Saçma subuk bir çok ilişki yaşamaktansa beş sene yalnız kalmayı seçim ederim. Bazı insanlar yalnız kalamadıkları için absürt sapan bir çok ilişki yaşıyorlar. Aşkla alakalı yaşamımdaki en hoş örnek anneannem ile büyükbabamınki idi. Çocukluğumdan beri örnek aldığım bir ilişkiye sahip oldular.
‘Geri vermek’ felsefesi onun yaşam amacı. “’Geliştikçe küçülmek’ felsefesi vardır ya, ben ona inanıyorum. Dışarıdan bakınca belki evet, her şey büyük gözüküyor olabilir. İdeal adam olmak belki de yalnızca benimle, zaferlerimle ilgili değildir. Hayat yalnızca benimle alakalı değil. Başkalarına destek etmek, birilerinin mutluluğunun, sıhhatinin, galibiyetinin destekçisi olmaktır belki de beni ideal adam yapacak olan şey. Ben gün geçtikçe, daha çok şükret ve geri ver psikolojisine giriyorum.
Yaşam stilimi ona göre tanımlamak için daha çok uğraşıyorum. Aynı yerde spora gidiyorum, aynı yerlerde müddet geçiriyorum, daha önceki arkadaşlarımla ilişkilerimi gözetiyorum, ritüellerime sadığım.”

İş yaşamına bakışı: Yaptığım işten tatmin olduysa şayet kendisini zaferli seziyor. “Ama bu, hala zaferli bir oyuncu olduğumu da göstermez. Egoist bir insan değilim ama mevzu oyunculuk olunca egoist seziyorum kendimi. Başka bir sevgi bu.  Hiçbir zaman ‘tamam’ olamayacağımı öğreniyorum zira yaş ilerledikçe oyun kutun ve içindeki materyaller değişiyor.
Kendinle barışık olursan, hür bir oyuncu olursun.”

Kariyer tasarıyı: Şu zamana kadar hep dram ağırlıklı dizilerde ve projelerde yer aldı. Bir komedi projesinde de yer almak istiyor. “Komedi de rol almayı  çok isterim! Mesela aksiyon ve komedinin bir arada olduğu bir romantik komedi olabilir. Yada çok değişik bir senaryo ile gidişat komedisi. Neden olmasın ki?”

Gelecek Hayali: “Bugünden bahsedersek; evet, oldukça mutluyum. Tabii ki niyetlerim var, hatta çoğuna yaklaşamadım dahi ama şu an kullandığım merdiveni hoşlanıyorum.
İstekliyim, azimliyim, gayretlim.”

Endişeleri: Her şeye bu kadar basit erişebilmeyi veya erişebiliyor olmayı  rahatsız edici tespit ediyor. “Bu vaziyet daha süratli tüketmemize neden oluyor, ona üzülüyorum. Bir konsere gittiğinizde resim mi çeksen, sosyal medyada mı paylaşsan yoksa konserimi izlesen karar veremiyorsun. Neden o konserdesin ki? İnsanların sırf bir şeyler paylaşabilmek, bir algı yaratmak için bunu yaptıklarını düşünüyorum.
İster istemez miskinleşiyoruz. Kendimi de yakalıyorum bazen. Bir şey öğrenmek istediğimde hemen cebimden telefonu çıkarıyorum. Tüm bunların insanlığımızı kaybettirdiğini düşünüyorum. Özellik A.I artificial intellegence başka bir deyişle yapay zeka ve Google’ın ürettiği Kuantum Bilgisayarı gibi şeyler beni çok korkutuyor. Geleceğimizin robotların elinde olmasını istemiyorum. Ben insanlarla muhatap olmak istiyorum.”

Sosyal medya ile arası nasıl? Sosyal medyayla arası yok.
“Tabii kullanmak gerekli, kavrıyorum ama ben yaşamımı sosyal medyadan ibaret yaşamıyorum. Bu muhtemelen bana hasar da veriyordur, herkes neredeyse 24 saat telefonuyla yaşıyor. İnsanları bakınca çok afallıyorum. Telefonlarına yapışkan yaşıyorlar. Onların yanında kendimi 80 yaşında bir dede gibi seziyorum! Mesela bir konsere gidiyorum, harika bir performans başlıyor, canlı, capcanlı, karşımızda. Çevreme bakıyorum, benimle aynı seziyorlar mı diye, inanılır gibi değil, salonun yüzde 80’i, konseri elindeki telefondan izliyor.
Dahası kendin için yaşamıyorsun. Sen başkalarına göstermek için yaşıyorsun! Sosyal medyanın dünyayı ele geçirdiğini düşünüyorum.”

Formunu nasıl gözetiyor? Boks yapıyor, spor yapıyor. “Boks yaparken pek çok idmanda kendimden geçtiğim ve bırakmak istediğim zamanlar oldu fakat ne olursa olsun pes etmemek psikolojisi başka ve karakterim için ehemmiyetli. Şu ana kadar yaptığım en güç ve zevkli spor diyebilirim. Hayat basit değil, bunu hepimiz öğreniyoruz.
Kaç şınav sürüklediğin, kaç baklavan olduğu ehemmiyetli değil; başarma duygusu ehemmiyetli. Ben bu surattan sabah erken saatte idman yapmayı hoşlanıyorum. Güne başarmış bir davranışla başladığımda o gün karşıma ne çıkarsa çıksın bir biçimde halledebileceğimi seziyorum.”

Bayanda sürükleyicilik kriteri: Kendine güvenen, çalışan, üreten, bir maksadı olan hırslı bayanları çekici tespit ediyor. “Beraber olacağım kadının mucizevi hoş olması filan da gerekmiyor.
Bir öğretmen, bir hemşire gibi insanlara faydalı biri olabilir mesela.”

Hangi filmden etkilendi? ‘The Notebook’ ve ‘Love Story’ ve Kramer Kramer’ Karşı’ filmlerinden etkilendi. “Meryl Streep ve Dustin Hoffman’ın oynadığı, baba ve oğlu anlatan ‘Kramer Kramer’e Karşı’da da apayrı bir aşk var.
Yaşamı hayale dönüştüren bir öykü. Bence aşkın insana bir hayali yaşadığını sezdirmesi, ne kadar kaderli olduğunu düşündürmesi gerekli.”

TELEVİZYON DİZİLERİ

2013/2014-Güneşi Beklerken/Kerem Sayer/Güneş Sayer

2014-Ulan İstanbul /Yiğit

2014/2015 -Şeref Sorunu / Yiğit

2017 -Bu Kent Arkandan Gelecek /Ali Smith

2018/2019 -Muhteşem İkili /Mustafa Kerim Can

2018-Yaşamayanlar /Dmitry  İnternet Dizisi

2020- Aynen Aynen/Deniz İnternet Dizisi

2020- Sen Çal Kapımı /Serkan Bolat

SİNEMA FİLMLERİ

2006 -Rozar Man /Macalester  Kısa Film

2006 -Thursday /Grauss

2007 -Strawberry Melancholy/Travis  Bağımsız Film

2007-The Architect /     Craig Belmont  Kısa Film

2008 -Killian /      Lennox  Kısa Film

2010-Wendigo/   Andy

2010-Sharktopus /Andy Flynn TV Filmi

2013 -Palace of the Damned /Adam

2014-Unutursam Fısılda /Erhan

2018 -İyi Oyun /  Ferhat

2018 -Can Feda/  Captain Kaptan Onur

2020 –Eflatun Bağımsız Film

TİYATRO OYUNLARI

Harold’s Fall

Mariner

The Music Man

Fiddler on The Roof

All out

ÖDÜLLERİ

2008- Tüm Amerika Lliselerarası /Tiyatro En İyi Erkek Oyuncu

2014 3.
Senenin Yıldızları Mükâfatları /En İyi Gençlik Dizisi Erkek Oyuncu

2014- 14. Senenin Yıldızları Mükâfatları/ En Sevilen Erkek Sinema Oyuncusu/ Unutursam Fısılda

2014- GQ Türkiye Senenin Yükselen Yıldızı

2015-22. İTÜ Galibiyet Mükâfatları/ En Galibiyetli Erkek Oyuncu/Unutursam Fısılda

2015-GSÜ EN Mükâfatları /2014 senesinin En İyi Dizi-Sinema Erkek Oyuncusu/ Şeref Sorunu

2017-Beynelmilel Seul Drama Mükâfatları/ En İyi Oyuncu/ Bu Kent Arkandan Gelecek

.