Kültür ve Sanat

Kate Wisnlet ve Saoirse Ronan’lı Ammonite Filminden Yeni Fragman Yayınlandı

God’s Own Country ile isminden söz ettiren Francis Lee’nin idarediği, Kate Winslet ve Saoirse Ronan’lı Ammonite filminden yeni fragman yayınlandı.

Her ikisi de kendi döneminin en iyi oyuncuları arasında yer alan Kate Winslet ve Saoirse Ronan’ı bir araya getiren Ammonite, pandemi sebebiyle vizyon takviminin hayli seyreldiği bu sene sinema sevler ile buluşan en dikkat çekici filmler arasında yer alıyor.
Toronto Film Şenliği’nde izleyici ile buluştu. Film, şenlikte beklendiği kadar büyük bir tesir yaratamamış olsa da, özellikle başrol oyuncularının eforlu performansları ile isminden söz ettirdi.

13 Kasım’da AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’de vizyona girdikten sonra, bir sonraki yılın başında da başta Birleşik Kraliyet olmak üzere pek çok ülkede vizyona girecek olan film için tanıtım çalışmalarına sürat veren Lionsgate, merakla beklenen filmden yeni bir fragman yayınladı.

Ammonite, Dünya Prömiyerini 45.
Dünya prömiyerini Sundance Film Şenliği’nde yapan God’s Own Country, oldukça pozitif yorumlar alırken, En İyi İngiliz Filmi kategorisinde BAFTA adaylığı da elde etmişti.

God’s Own Country’de iki erkek arasındaki aşkı anlatan Francis Lee, Ammonite’da izleyiciyi 1820’li senelerin İngiltere’sine davet ediyor ve paleontolog Mary Anning ile Londralı genç bir bayan arasındaki romantik ilişkiyi ekrana taşıyor. İlk başta birbirleriyle pek uyuşamayan bu ikili arasında zamanla görmezden gelemeyecekleri derin bir bağ oluşuyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Winslet ve Ronan’a Fiona Shaw, James McArdle ve daha evvel God’s Own Country’de de rejisörle çalışan Gemma Jones ve Alec Secareanu eşlik ediyor.

Geçen sene Parasite için yürüttüğü Oscar kampanyası ile noktaya değinen NEON‘un Amerika’daki haklarını aldığı Ammonite’ın bu yıl mükâfat sezonunda isminden söz ettirmesi, özellikle oyunculuk kategorilerinde iddialı olması bekleniyor.

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’de kasım ayında vizyona girecek olan filmin Türkiye’de ne zaman izleyici ile buluşacağı ise şimdilik bilinmezliğini gözetiyor.

Kaynak: Lionsgate

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu