Kapadokya Fashion Week sona erdi!

Kapadokya Fashion Week çeşitli ülkelerden 8 tasarımcının kıyafetlerine sahne oldu...

Takip Et:

Asia Fashion Week, Africa Fasihon Week, Europe Fashion Week kısaltmalarından oluşan AFWEU organizasyonunda Kapadokya’da ilk kez düzenlenen yerli ve yabancı modacıların tasarımlarının da yer aldığı Kapadokya Fashion Week Hanedan Kapadokya suites’te yapıldı.

Kapadokya Fashion Week, Türkiye’den Ertan Kayıtken, Pınar Bent, Songul Başar, Kazakistan’dan Nurdos Aliaskarov, Azerbaycan’dan Fakhriya Khalafova, Sırbistan’dan Amor Garibovic, Özbekistan’dan OOzoda Iskhakova Rusya’dan Yelena Kaplan gibi moda tasarımcılarının katılımıyla gerçekleşti.

Güney Amerika, Avrupa, Asya ülkeleri ve Türkiye’den 36 model podyuma çıkarken AFWEU CEO’su Aydın Acık,’’ Kapadokya’ya farklı bir imaj kazandırmak için böyle bir proje yaptık.Buradaki amacımız Kapadokya’nın dünyaya tanıtılması, kültürlerin bir araya gelmesi. Bu etkinliğin gerçekleşmesinde en basta Nevşehir Valili’gine, Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, etkinliğe ev sahipliği yapan Hanedan Cappadocia Suites’e, yurtdışından gelen 160 misafirimizin ağırlanmasına ve transferlerine destek olan tüm şirketlere teşekkür ediyoruz.” dedi.