Sağlık

Kantaron Yağının Mucizevi Etkisi!

Kantaron yağını hemen hemen bilmeyen yoktur. Yüz yıllardır kullanılan ve insan sağlığına mucizevi şekilde yararlı olan kantaron yağı tam bir şifa kaynağıdır. Eski zamanlarda bir çok hastalığın tedavisi için kantaron yağı kullanılıyordu. Kantaron yağı hem ağır yolu ile hemde ağız yolu ile vücuda alınabilir.

Peki kantaron yağı nelere iyi gelir?

1- Yara ve enfeksiyon

Kantaron yağının en çok bilinen özelliği ise yara izlerini ve tahriş olan bölgeye pansuman yapılır gibi uygulandığı zaman yara çok çabuk kabuk tutarak mucizevi bir şekilde çok hızlı iyileşme gösterecektir. Aynı zamanda kantaron yağını kanayan bir bölgeye tampon olarak uygularsanız kanın akışkanlığını keserek son derece hızlı bir şekilde kanamayı kesecektir.

2- Pişik ve yanık tedavisi

Kantaron yağı pişik ve yanık tedavisinde de kullanılmaktadır. Kantaron yağının hücre yenileme özelliği sayesinde pişik ve yanık tedavisinde kullanımı hızlı sonuç vermektedir. Kantaron yağı güneş yanıklarının yanı sıra koruyucu olarak da kullanılıyor. Aynı zamanda sürülen bölgedeki ağrıyı minimum seviyeye indirerek yok etmeyi sağlıyor.

3- Saç bakımı

Kantaron yağı sadece cilt hastalıklarıyla sınırlı kalmayıp saç köklerine kadar iyi gelmektedir. Kantaron yağının saç köklerine ve saçlara uygulanması saçlarınızın daha sağlıklı ve daha gür çıkmasını sağlar. Saç dökülmesinde ise oldukça olumlu sonuçlar gösteren kantaron yağı düzenli kullanımda saç dökülmesini ortadan kaldırmaktadır.

4- Romatizma / kas ağrıları tedavisi

Kantaron yağının romatizma ağrılarına oldukça faydası vardır. Ağrı olan bölgeye kantaron yağı ile pansuman yapıldığı takdirde ağrılarınızı dindirecektir. Romatizma ağrılarının yanı sıra kas ağrılarına da iyi gelen kantaron yağı mucizevi derecede etkilidir.

5- Akne – Sivilde Tedavisi

Kantaron yağının bir mucizesi de akne ve sivilcelere iyi gelmesidir. Her gece uyumadan önce sivilce çıkan yerlere pamuk ile kantaron yağının cilde yedirilmesi sonucunda akneler minimum düzeye inecektir. Ayrıca pürüzsüz bir cilde sahip olmak için kantaron yağı önemli bir faktördür. Hücre yenileyici etkisiyle sivilce izleri ve yaralara iyi gelmektedir.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı