Kanal D, Çatı Katı Aşk’a sabır gösteriyor da Star TV, İyi Günde Kötü Günde’ye niye final yaptırıyor?

Takip Et:
Bay Yanlış’ın durumuna bakın da İyi Günde Kötü Günde’yi elinizden kaçırmayın!
Bay Yanlış’ın durumuna bakın da İyi Günde Kötü Günde’yi elinizden kaçırmayın!

Magazinn / Ayrıntı – Televizyon ekranında onca dizi olunca reyting yarışı da çok çetin geçiyor. Cumartesi akşamları için de mükemmel bir yarış izliyoruz. Total performansı şahane olan Kuzey Yıldızı dizisi eforlu duruşunu sürdürüyor. Show TV’nin dizisi AB ve ABC1 gruplarında ise düşük reytinglerle ilerlemeye devam ediyor.

TRT1’in Perşembe gününe alarak 4. sezonunda gün farklılığı yaptığı Kalk Gidelim’in AB grubunun en iyi reytingini elde eden dizi olması da afallatıcı bir ayrıntıydı.
Dizinin ikinci sezonu açıldıkça öyküler de daha alaka çekici oldukça bu vaziyet reytinglere pozitif yansıyor. İlk sezondaki oranlarından uzak olsa da Zümrüdüanka’nın çıkışta olması ehemmiyetli bir ayrıntı.

AB grubunda Kalk Gidelim’den sonra en fazla izlenen dizinin Zümrüdüanka olduğunu da andırdıralım.

Çatı Katı Aşk, Kanal D ekranında yoluna kasvetsiz devam ediyor.
öykünün de daha alaka çekici olmasını sağladı. Ancak reytingleri çok da değişmedi. 2’li oranlarda olan Çatı Katı Aşk dizisi için şimdilik Kanal D’nin ciddi bir sabır gösterdiğine tanık oluyoruz.

Star TV ise geçen sezon 13 kısmını yayınlandığı ve kalan son 3 kısmını bu Çarşamba’dan itibaren yayınlayacağını da duyurdu. Güvercin dizisine sabır gösteren ve sadakatli davranan Star TV’nin, kendinden emin başlayan Iyi Günde Makûs Günde dizisinin biletini hemen kesmesi tenkit mevzusu oldu.

Elçin Sangu’nun da Star TV’nin aldığı karara tepki gösterdiği öğreniliyor.
Ayrıca yapımda ve takımda rastgele bir mesele olmadığını dile getiren Elçin Sangu, final kararının Star TV tarafından alındığına değindi.

Temelinde Iyi Günde Makûs Günde dizisinin reytinglerinin Kanal D’nin 14 haftadır sabır gösterdiği Çatı Katı Aşk’tan daha çok da makûs olduğu söylenemez. Elbette ki Elçin Sangu ve dostları bu sezon istedikleri çıkışı yapamadı. Ancak Star TV’nin de sabır göstermediği bir reel.

Iyi Günde Makûs Günde dizisi 17 Ekim Cumartesi akşamı yayınlanacak 6.