Medya

Kalk Gidelim’i yerinden eden TRT1 dizisi Gönül Dağı hakkında her şey!

TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU 1’den, milyonları ekran başında buluşturacak eşsiz, mükemmel bir yapım daha: Gönül Dağı… Bozkırda bir Anadolu masalı… Sapsarı toprakların, senelerce dile gelen efsanelerin, unutulmaz aşkların öyküsü Gönül Dağı, 17 Ekim Cumartesi akşamı saat 20.00’de ekran yolculuğuna başlıyor…

Ufak dünyalarında büyük hayaller yeşerten Anadolu çocuklarının, bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve olanaksızı başarmaya çalışan 3 kuzenin hayatından kesitler… İzleyenlerin memleket özlemini giderecek görsel bir şölen… Gönül Dağı, ilk kısımda izleyicilerin alkışını kazanacak, yıldızlaşacak… 17 Ekim Cumartesi akşamı saat 20.00’de TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU 1 ekranlarına gelecek Gönül Dağı’nın 1.
Bundan en fazla kısmetini alan ise Taner’dir. Çocukluk aşkı Dilek’in kasabadan bölüşünün üstünden seneler geçmiş olsa da onu unutamamıştır. Bir gün ona kavuşabilmenin ümidiyle yaşayan Taner’in en büyük hayallerinden biri de yaptığı uçağı dünyaya tanıtmaktır.

Taner, amcaoğulları Veysel ve Ramazan’la beraber ‘Altmış altı’ ismini verdikleri uçaklarını tamamlama düzeyine gelmişlerdir. Yakın zamanda müracaat ettikleri havacılık şirketi Taner’e erişir ve üç gün sonra yaptıkları uçağı bakmaya geleceklerini açıklar.
Üstelik Gönül Dağı’ndan düşen taşlar da kasabanın yolunu kapatmıştır. Tüm bu gelişmeler Taner ve amcaoğullarının işlerini daha güçleştirir. Sunum günü gelip çattığında senelerdir üzerinde çalıştıkları uçağı gösterebilecekler midir?

Aşkı en saf haliyle yaşayanların, hasreti bir ömür vicdanında taşıyanların, kopmaz halatlarla bağlanmış arkadaşlıkların, birbirinden renkli yaşamların iç içe geçtiği Gönül Dağı’nda masal reele dönüşecek ve Dilek umulmadık bir anda Taner’in karşısına çıkacaktır.

Yazdığı tüm öykülerde bozkırı ve bu coğrafyada yaşayan insanları dürüst bir dille yapıtlarına yansıtan Mustafa Çiftçi’nin hikayelerinden esinlenilerek senaryolaştırılan Gönül Dağı’nın başrollerini Berk Atan ve Gülsim Ali İlhan üstleniyor.

Dizide, sanat dünyasının akılda adları Ecem Özkaya, Ferdi Sancar, Ali Düşenkalkar, Erdal Cindoruk, Gülhan Tekin, Feyza Işık, Ege Aydan, Eser Eyüboğlu, Cihat Süvarioğlu, Semih Ertürk, Nazlı Pınar Kaya, Şebnem Dilligil, Yavuz Sepetçi, Nuri Gökaşan, Hüseyin Sevimli ve Çiğdem Aygün rol alıyo

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu