Kalk Gidelim dizisi yeni gününde reytingleriyle eskiyi arattı!

Takip Et:
Ne gözümüz, ne gönlümüz alışamadı! Kalk Gidelim dizisine itiraz var!
Ne gözümüz, ne gönlümüz alışamadı! Kalk Gidelim dizisine itiraz var!

Magazinn / Ayrıntı – Kalk Gidelim dizisi gün değiştirdi. Peki yeni günü perşembe TRT1 dizisine yaradı mı? Ufuk Özkan, Erkan Hoşlanır, Ayça Varlier ve Mehtap Bayri gibi adları başrolde buluşturan dizi, 4. sezonuyla yoluna devam ediyor. Dün akşama kadar hep Cumartesi akşamlarının cümbüşü olan Kalk Gidelim, TRT1’in son kararı ile Perşembe gününe alındı. Dizinin yerine ise Gönül Dağı yarın başlayacak.

Peki gün farklılığı sonrasında Kalk Gidelim’in gidişatı nasıl? İşte bu sualin cevabını reyting neticeleri veriyor.
kısmı 10 Ekim Cumartesi akşamı yayınlandı. Totalde 12., AB’de 4.ve ABC1’de ise 7. sırada yer alan dizi, yeni gününde büyük düşüş yaşadı.

Kalk Gidelim dizisinin tüm kategorilerde izleyici kaybettiği neticelere yansıdı. Cumartesi günü 3’lü reytingleri tespit edebilen dizi, Perşembe günkü 124. kısmında ise, reytinglerde hatırı sayılır bir ölçü geriledi. Tüm kategorilerde yaşanan bu düşüş sıralamada da kendisini gösterdi.

Totalde 16.
olabildi. ABC1’de 15.sırada kendisine yer buldu. Bu neticeler de gösteriyor ki dizinin kendi gününde büyük bir izleyici kitlesi vardı. Bu kitle de uzun zamandır yardımlarını sürdürüyordu. Ancak gün farklılığı ile bu kitlenin bir kısmı artık ekranda yok.

Kalk Gidelim dizisinin yeni kısımları da izlenecek. Reytingler yine yükseliş yaşar mı belirsiz, ancak dizinin yeniden de büyük bir kitleyi yeni güne taşıdığını da açıklamak yanlış olmayacaktır. Başka Bir Deyişle ufak bir düzenleme ile Kalk Gidelim daha önceki reyting performansına geri dönebilir.

İşte Kalk Gidelim dizisinin 22 Ekim Perşembe akşamı ekrana gelecek olan 125.kısmından ilk görüntüler:

.