“Kadına taciz mesajı veriyoruz” diye yırtınan dizilere, Menajerimi Ara’dan Burçin Terzioğlu ile tokat gibi yanıt!

Takip Et:
“Kadına taciz mesajı veriyoruz” diye yırtınan dizilere, Menajerimi Ara’dan Burçin Terzioğlu ile tokat gibi yanıt!
“Kadına taciz mesajı veriyoruz” diye yırtınan dizilere, Menajerimi Ara’dan Burçin Terzioğlu ile tokat gibi yanıt!

Magazinn /Ayrıntı – Star TV’nin yeni sezondaki beğenilen dizisi Menajerimi Ara’ya her hafta ünlü bir ad misafir olmakta. 9. kısmı dün akşam 13 Ekim Salı ekranlara gelen diziye bu kere uzun zamandır ekranlarda yer almayan Burçin Terzioğlu misafir oyuncu olarak katıldı.

Terzioğlu’nu özleyenler için Menajerimi Ara dizisinde onun olduğu kısımlar ayrı bir anlam ifade ediyordu ama bugüne kadar diziye katılan Tuba Büyüküstün, Çağatay Ulusoy, Ercan Kesal, Derya Baykal, Melisa Şenolsun, Ahmet Rıfat Şungar gibi pek çok ad misafir oldu ve olmaya da devam edecek.
Fakat Burçin Terzioğlu’nun diziye davetli olduğu öykü ile ekran başında diziyi izleyenleri donakaltan anlar yaşandı.

çoğu zaman bayan gibi çalıştıkları civarlarda muhtelif tacizlere maruz kaldıklarını ünlü bayanlar da zaman zaman dile getiriyor ve muhtelif sosyal medya kampanyalarıyla bu mevzulara noktaya değinmeye çalışıyorlar.

Dizilerde de sıklıkla ‘bayana taciz, şiddet’ mevzuları işleniyor ama vaziyet birçok reyting ismine öyle bir noktaya geliyor ki ileti vermek ve farkındalık yaratmak ismine çekildiği öne sürülen bu sahnelerdeki ayrıntılar ve eş sahnelerin aralıksız tekrar edilmesi, rahatsız edici vaziyetlerin öne çıkarılması izleyiciyi rahatsız ediyor.
Doğru iletinin de ancak bu biçimde verilebileceğinin altını çiziyor. Bayana şiddet ve taciz içerikli sahnelerin kesintisiz gösterilmesini de reyting için yapılan uyanık adımlar olarak niteliyor.

İşte Menajerimi Ara dizisinde dün akşam ekrana gelen eş bir sahneyle o kadar hoş bir ileti verildi ki izleyici sosyal medyada ‘İşte budur!’ yorumları yapmaya başladı.

Kendisini taciz eden adam karşısında susmayan, yakasına yapışan, ona dersini veren, üstelik bir kaç dakika sonra çıktığı sahnede herkesin karşısında ve canlı yayında yaşadıklarını mertçe anlatarak herkesi afallamışa çevirip sonra da cesaretinden dolayı beğeni alan, örnek tutumuyla takdir toplayan bir sahneyle Burçin Terzioğlu dizinin konuşulan adı oldu.

Çok konuşulan ve sosyal medyada da herkesin takdirle karşıladığı o sahneyi aşağıda seyredebilirsiniz:

Misafir oyuncu Burçin Terzioğlu, mevzu gereği BENLIK ajans ile çalışıyordu ve İstanbul Film Şenliği’nde sunucu olarak sahneye çıkacaktı.

En büyük tepkiyi de gecede Burçin Terzioğlu’nun takı sponsorluğunu yapan işletmenin sahibi koymuş, “Bu giysiyi giyerse sponsorluktan çekiliriz” restini sürüklemişti. Öykü böyle devam ederken sahneye çıkmaya hazırlanan Terzioğlu’na hakikati açıklayan şahıs Dicle oldu.

Burçin Terzioğlu, herkesin aynı düşüncede olduğunu bakınca kıyafetini değiştirip kulise doğru yol almaya başladı. Bu sırada sponsorun getirdiği takılar da üzerindeydi.
Bütün sahne ardındaki bölgede olan kapalı bir alana geldiklerinde onu yemeğe, hatta Midilli adasına beraber gitmeye davet etti.

Bu sırada gidişatın resmen tacize dönüştüğünü kavrayan Burçin Terzioğlu bir anda ardındayı dönüp adamın yakasına yapıştı ve taciz etmediğini, yanlış anlaşıldığını açıklayan cümleler kursa da ne dinlediğini, orada ne olduğunu, adamın gerçeğinde ne ima ettiğini, ne öneri ettiği harika kavradığını, ablavut olmadığını ve bunun bir taciz olduğunu üstüne basa basa söyleyen Terzioğlu, adamı en sonunda kapının dışına itip tartaklamaya başladı.

Vakanın hemen ardından üstü başı yırtık, toz içindeki haliyle sahneye çıktı. Herkes ona afallamışlıkla bakarken, Terzioğlu evvel ezberlediği sunumu yapmaya çalıştı ama bunu yapamayacağını kavrayıp durdu ve arkada yaşananları aktarıp, o anda canlı yayını da izleyenleri şok içinde bırakarak taciz vakasını anlattı.

Ünlü de olsa kendisi gibi birçok şahsın eş vakalar yaşadığını, cemiyetin içinde de bu cins gidişatlar yaşayan her bayan gibi susmaması gerektiğini, herkesin konuşması, anlatması gerektiği, kadınların birbirine yardım olarak bu vakaları üstesinden geleceğini anlattı ve gerçekten yaptığı konuşmayla herkesi ayakta alkışlattı.

Bakın izleyiciler bu sahne için neler neler açıklıyor?

.