Kültür ve Sanat

Jurassic World: Dominion ertelendi

Chris Pratt‘in başrol olduğu “Jurassic Park” serisinin altıncı filmi olan “Jurassic World: Dominion“, Koronavirüs suratından vizyon tarihini erteledi.

Tüm dünyayı tesiri altına alan ve büyük bir sıhhat tehdidi oluşturan Koronavirüs salgını, pek çok sektör gibi sinema sektörünün de aksamasına neden oldu. Sinema salonlarının çoğu, istenilen alıcı rakamına erişemiyor. Bu senenin en fazla beklenen filmlerinden biri olan “Tenet” dahi gişedeki temenniyi karşılayamadı.
Ancak Koronavirüs pandemisi suratından film, 2022’ye ertelendi. Şayet yeni bir ertelenme olmazsa 10 Haziran 2022 tarihinde vizyona girecek. Bu bir senelik uzun erteleme, hayranlarını üzen bir gelişme oldu.

jurassic world

“Jurassic World: Dominion” hakkında bildiklerimiz

İlk iki “Jurassic World” filminin başrollerinde yer alan Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard‘ın aynı rollerle geri döneceği öğreniliyor.
Jake Johnson ve Omar Sy‘ın ilk “Jurassic World” filmindeki rolleriyle geri döneceği filmde, “Jurassic World: Fallen Kingdom” kadrosundan Justice Smith ve Daniella Pineda da yer alacak. Seriye yeni dahil olan adlar ise DeWanda Wise, Dichen Lachman, Mamoudou Athie ve Scott Haze olacak.

Trevorrow’un senaryosunu Derek Connolly ve Emily Carmichael ile beraber kaleme aldığı filmin yapımcıları arasında akılda rejisör Steven Spielberg de yer alıyor.

“Jurassic World: Dominion”ın mevzusu hakkında öğrenilenler kısıtlı olsa da “Jurassic World: Fallen Kingdom”ın sonunda yaşananlar, bu defa aksiyonun Jurassic Park’ın dışına taşınacağını düşündürüyor.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu