Jurassic World: Dominion 2022 Yazına Ertelendi

Takip Et:
Jurassic World: Dominion 2022 Yazına Ertelendi
Jurassic World: Dominion 2022 Yazına Ertelendi

Tenet’ın gişede hayal kırıklığı yaratmasının ardından gelen erteleme kararlarına bir yenisi daha ilave edildi. 11 Haziran 2021’de vizyona girmesi beklenen Jurassic World: Dominion, 10 Haziran 2022’ye ertelendi.

Pandemi sebebiyle sinemaların aylarca kapalı kaldığı karantina döneminin ardından vizyona giren ilk büyük yapım olan Tenet‘ın gişede temennilerin bayağı altında kalması, mevcut koşullar altında Tenet gibi büyük bütçeli filmlerin gişede zafer yakalamasının, hatta bütçesini karşılamasının muhtemel olmadığını gösterdi.
Devam eden prodüksiyonun pandemi koşulları sebebiyle yaşadığı gecikmelere bir de coşkuyla beklenen pek çok filmin 2021’e kaydırılması ilave edilince, 2021’de vizyona girmesi beklenen bazı büyük yapımlar da 2022’ye ertelenmek zorunda kaldı.

2022’ye ertelenen bu filmlere bugün bir yenisi daha ilave edildi. 11 Haziran 2021’de vizyona girmesi beklenen Jurassic World: Dominion, 10 Haziran 2022’ye ertelendi.

Jurassic World: Dominion, 10 Haziran 2022’de Vizyona Girecek

Sinema Sevlere seneler sonra Jurassic Park’ın kapılarını yine açan 2015 yapımı Jurassic World ile başlayıp, 2018 senesinde Jurassic World: Fallen Kingdom ile devam eden serinin üçüncü filmi olan Jurassic World: Dominion’ı ilk filmin de rejisörü olan Colin Trevorrow idarıyor.
Seneler sonra bu üçlüyü yine bir araya getiren film Chris Pratt tarafından “Jurassic Park cihanının Avengers: Endgame’i” olarak belirleniyor.

Jake Johnson ve Omar Sy‘ın ilk Jurassic World filmindeki rolleriyle geri döneceği filmde, Jurassic World: Fallen Kingdom kadrosundan Justice Smith ve Daniella Pineda da yer alacak. Üçüncü filmde seriye dâhil olan yeni adlar ise She’s Gotta Have It dizisiyle dikkatleri üzerine sürükleyen DeWanda Wise, Dichen Lachman, Mamoudou Athie ve Scott Haze olacak.

Trevorrow’un senaryosunu Derek Connolly ve Emily Carmichael ile beraber kaleme aldığı filmin yapımcıları arasında akılda rejisör Steven Spielberg de yer alıyor.

Jurassic World: Dominion’ın mevzusu hakkında öğrenilenler kısıtlı olsa da, Jurassic World: Fallen Kingdom’ın sonunda yaşananlar bu kere aksiyonun Jurassic Park’ın dışına taşınacağını düşündürüyor.