Joaquin Phoenix, oğluna River adını verdi

Takip Et:
Joaquin Phoenix, oğluna River adını verdi
Joaquin Phoenix, oğluna River adını verdi

2019 senesinde çıkan Joker filmi ile ismini büyük kitlelere duyuran Joaquin Phoenix ve Rooney Mara‘nın oğlu, dünyaya geldi. Galibiyetli oyuncu Joaquin Phoenix oğluna, genç yaşta dramatik bir biçimde can veren ağabeyinin ismi olan “River” adını verdi.

Doğum haberini ve bebeğin ismini ise rejisör Victor Kossakovsky, 2020 Zürih Film Şenliği kapsamında hakikatleştirdiği sohbet esnasında Phoenix’in neden bir müddettir sinemadan uzak olduğun sorusunu cevaplarken verdi.
Daha 6 yaşındayken kız kardeşi ile beraber caddede gitar çalarak para kazanmaya çalışırdı. 1979 senesinde ailesi, onu yapımcıların önüne çıkarttı. Yapımcıların dikkatini çekse de bir netice alamadı. Usunda müzisyenlik olan River, o dönemlerde oyunculuğa merak saldı.

1985’te ilk filmi “Genç Astronotlar”da yer aldı. Vefatına kadar da pek çok filmde bulunan Phoenix, film setlerinde Sideny Poieter ile iyi bir dostluk kurdu. Aynı biçimde ünlü oyuncu Keanu Reeves ile de film setlerinde tanıştı ve çok büyük bir dostluğa imzalaydılar.
Ancak vefatıyla rolü Leonardo DiCaprio kaptı.

18 yaşındayken Oscar’a aday gösterildi ve 2008 senesine kadar Oscar‘a aday gösterilen en genç ad olarak anıldı. Şayet genç yaşta can vermeseydi Hollywood’un en büyük adlarından biri olacaktı.

Yeni gelişmeler ve çok daha aşırısı için takipte kalın.

.