Kültür ve Sanat

Joaquin Phoenix ”Kitbag” filminde Napolyon’u canlandıracak

Ridley Scott ve Joaquin Phoenix ”Kitbag” filmiyle tekrar toplanıyor

”Alien”, ”Blade Runner”, ”Gladiator” gibi pek çok ehemmiyetli filme imzasını atan akılda rejisör Ridley Scott, bu sefer de karşımıza ”Kitbag” adlı bir filmle çıkacak. Filmin başrolünde ise ”Her”, ”The Master” gibi yapımlarla methiye toplayan, canlandırdığı Joker karakteriyle geçtiğimiz aylarda Oscar mükâfatı alan oyuncu Joaquin Phoenix bulunacak.
Scott ve Phoenix, bu filmle beraber 2000 senesinde vizyona giren ”Gladiator”dan sonra ilk defa bir araya gelecek.

Ridley Scott’ın yapım şirketi olan Scott Free’nin uzun süreli bir uyuşması olan 20th Century Studios’un yapımcılığını üstlendiği filmin senaryosunu, Ridley Scott imzalı “All the Money in the World” filminin de senaryocuyu olan David Scarpa kaleme alıyor.

Joaquin Phoenix ve Ridley Scott

”Kitbag” filminin mevzusu ne olacak?

Isminin “Her askerin çantasında bir generalin asası saklıdır.” sözünden esinlendiği öğrenilen ”Kitbag” filminde; Napolyon’un geçmişine ve Fransız tahtında eşi eşi bakılmamış süratli yükselişine odaklanılacak.
Aynı zamanda film; Fransız imparatorunun unutulmaz savaşlarını, ebedi özlemlerini ve bir savaş vizyoneri olarak zihnini de beyaz perdeye aktaracak.

“Kitbag” için yakın bir zamanda çalışmalara başlanması beklense de film, Ridley Scott’un bir sonraki filmi olmayacak. Kadrosunda Matt Damon, Adam Driver, Jodie Comer ve Ben Affleck’in bulunduğu “The Last Duel”in prodüksiyonunu daha önceki zamanlarda bitiren ünlü rejisör, mart ayında ”Gucci” filmi için çalışmalara başlayacak. 

Akılda rejisör Ridley Scott’ı ve Joaquin Phoenix’i yine bir araya getiren ”Kitbag” için şimdiden coşkulu bekleyiş başladı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu