Kültür ve Sanat

Jessica Henwick, Lana Wachowski’nin The Matrix 4 ile Bir Kez Daha Sektörü Değiştireceğini Düşünüyor

The Matrix 4 filminde rol alan Jessica Henwick, Lana Wachowski’nin bu filmde kullandığı tekniklerle bir defa daha sektörü değiştireceğini düşünüyor.

Lily ve Lana Wachowski‘nin kült bilimkurgu çabuksu The Matrix‘in yeni filminin çekimleri devam ediyor. Pandemi dolayısıyla ara verilen çekimlere ağustos ayında Berlin’de yine başlandığını paylaşmıştık. Ancak coşkuyla beklenen seriyi sinemalarda izlemek için en az bir buçuk yıl daha beklemek zorundayız.

İlk yayınlandığı andan itibaren sinema dünyasında ehemmiyetli bir yer gösteren The Matrix, dönemine göre çok ileride olan teknikleri, çekimleri, sahneleri ile öbür rejisörlere esin kaynağı olmuştu.
Filmin oyuncu kadrosunda bulunan Jessica Henwick, filmin rejisörü Lana Wachowski hakkında methiye dolu açıklamalarda bulundu. Henwick ayrıca filme olan hayranlığını da dile getirdi.

Jessica Henwick The Matrix 4 Filminin Sinema Sanayisini Değiştireceğini Düşünüyor

Jessica Henwick, son olarak çekimleri bitirilen Michael Matthews’un rejisörlüğünü yaptığı Love and Monsters filminde rol aldı.
Henwick “Sette Yahya Yahya Abdul-Mateen II ile afallamışlıkla birbirimize bakıp hayran kaldığımız anlar oluyor. Birbirimizi çimdikliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Jessica Henwick, filmi kardeşi Lily Wachowski’den ayrı tek başına sürükleyen Lana Wachowski’nin vizyonuna hayran kaldığını  belirtti. “Lana, teknik anlamda gerçekten çok acayip işlere imza atıyor. O zamanlar bir stil yaratmıştı. Bence bu filmle de sinema sanayisini yine değiştirecek.” Henwick ayrıca sette daha evvel bakmadığı kamera teçhizatları kullanıldığını da ilave etti.

Pandemi dolayısıyla ertelenen The Matrix 4 filminin 1 Nisan 2022 tarihinde vizyona girmesi tasarlanıyor.

Kaynak: The Playlist

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu