Kültür ve Sanat

Jeff Bridges, Kendisine Lenfoma Teşhisi Konduğunu Açıkladı

Usta oyuncu Jeff Bridges, Twitter’dan yaptığı paylaşımla kendisine lenfoma teşhisi konduğunu duyurdu.

The Big Lebowski, True Grit, Crazy Heart gibi filmlerde rol alan usta aktör Jeff Bridges, kendisine lenfoma teşhisi konduğu duyurdu. Bridges duyuruyu Twitter’dan yaptı. The Big Lebowski filminde canlandırdığı Jeffrey Lebowski karakterine atıfta bulunan Bridges “As the Dude would say… New sh** has come to light.” (The Dude’un diyeceği gibi… Yeni bir bela gün yüzüne çıktı.) ifadelerini kullandı.

Bridges yaptığı açıklamada “Lenfoma teşhisi kondu. Bridges tedaviye başlandığını ve hastalığının seyri ile ilgili paylaşımlarda bulunmaya devam edeceği bilgisini paylaştı.

Jeff Bridges, açıklamasından sonra gelen destek mesajlarını da cevaplayarak yeni bir paylaşım da daha bulundu. Bridges “Aile ve arkadaşlarımın sevgisi ve desteği için son derece minnettarım. Dualarınız ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.” Bridges bununla birlikte ABD’deki yaklaşan seçimlerine de değinerek insanları oy vermeye davet etti ve oy adresinin linkini paylaştı.

Jeff Bridges, Hastalığını Twitter’dan Duyurdu

I’m profoundly grateful for the love and support from my family and friends.

Thank you for your prayers and well wishes. Because we are all in this together. https://t.co/6sAU4MYixl

Love, Jeff

— Jeff Bridges (@TheJeffBridges) October 20, 2020

Jeff Bridges’a teşhisi konan lenfoma, lenf kanseri olarak da biliniyor. Vücuttaki savunma hücreleri olarak bilinen lenfositlerin kontrol dışı büyümesi sonucu oluşuyor. Bağışıklık sisteminin önemli bir parçası olan lenf bezleri kan dolaşım sisteminin bir parçası.

Yaptığı paylaşımlardan sonra Jeff Bridges’a geçmiş olsun mesajları iletildi. Güvenli bir iyileşme süreci diliyoruz. Jeff’in de dediği gibi ‘Hepimiz burada beraberiz’. Dualarımız seninle” ifadelerini kullandı.

Yedi defa Akademi Ödülleri’nde Oscar’a aday gösterilen 70 yaşındaki aktör, Scott Cooper imzalı 2009 yapımı Crazy Heart filmindeki rolü ile En İyi Erkek Oyuncu Oscarı’nın sahibi olmuştu. Sinemada son olarak 2018 yapımı Drew Goddard filmi Bad Times at the El Royale filminde rol aldı. Son olarak ise çekimleri devam The Old Man adlı dizisinde rol alıyordu.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu