Kültür ve Sanat

Jamie Foxx, Netflix’in Day Shift Filminin Başrolünde Yer Alacak

Jamie Foxx, John Wick filmlerinin dublör koordinatörü J.J. Perry’nin yöneteceği Day Shift filminin başrolünü üstlenecek. Netflix yapımı filmin yapımcıları arasında John Wick serisinin yönetmeni Chad Stahelski de yer alacak.

Ray, Collateral, Django Unchained gibi filmlerde yer alan başarılı oyuncu Jamie Foxx, Netflix ile yeniden bir araya geliyor. Foxx, son Netflix’te 14 Ağustos’ta yayınlanan, Henry Joost ve Ariel Schulman imzalı Project Power filminde rol almıştı. Perry, Day Shift filmi ile kariyerinde ilk kez yönetmen koltuğuna oturacak. Başrol oyuncusu Jamie Foxx’un aynı zamanda yapımcı olarak yer aldığı projede, John Wick serisinin yönetmeni Chad Stahelski de yapımcı olarak yer alıyor. BlackKklansman filmi ile bilinen Shaun Redick ve Malicious filminde yer alan Yates Redick filmin diğer yapımcıları olacak. Filmin senaryosunu ise yine John Wick filmlerinde senarist olarak yer alan Shay Hatten kaleme alacak.

Day Shift, Jamie Foxx ile J.J. Day Shift, tek isteği 8 yaşındaki zeki kızına güzel bir yaşam imkânı sunmak isteyen bir babanın hikâyesine odaklanıyor. Ana kahramanımız, Kaliforniya eyaletinin güneyindeki San Fernando vadisinde sıradan bir havuz temizleme işi yapmaktadır. Ancak asıl gelirini ise vampirleri avlayıp öldürerek elde etmektedir.

Orijinal hikâye Tyler Tice tarafından yazıldı. Tice, Slamdance Senaryo Yarışması’nda büyük ödül kazanınca Redick tarafından keşfedildi ve hikâyenin filme uyarlanmasına karar verildi. Perry, dublör koordinatörü olarak başarı yakaladıktan sonra yönetmen koltuğuna geçen son isim oldu. John Wick filminin yönetmenleri olan Chad Stahelski ve David Leitch de kariyerlerine dublör olarak başlamış, The Matrix serisinde dublör koordinatörü ve dövüş koreografı olarak görev almışlardı. Aynı şekilde dublör koordinatörü ve ikinci birim yönetmeni olarak Stahelski ve Leitch ile birlikte çalışan Sam Hargrave de Extraction ile ilk yönetmelik deneyimini yaşamış, film Netflix’in en çok izlenen orijinal yapımlarından biri olmuştu. Perry’nin Day Shift filmiyle benzer bir başarı yakalayıp yakalayamayacağını bekleyip göreceğiz.

Filmin oyuncu kadrosunda yer alacak diğer isimler ve ne zaman yayınlanacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: Collider

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu