James Cameron, Avatar 2’nun Çekimlerinin Tamamlandığını Açıkladı

Takip Et:
James Cameron, Avatar 2’nun Çekimlerinin Tamamlandığını Açıkladı
James Cameron, Avatar 2’nun Çekimlerinin Tamamlandığını Açıkladı

James Cameron, Avatar 2’nun pandemi sebebiyle ara verilen çekimlerinin bitirildiğini açıkladı. Avatar 3’nin çekimlerinin yüzde 95’nin de bittiğini açıkladı.

2009 senesinde vizyona giren ve teknolojik açıdan sinema dünyasında çığır açan, dünya genelinde elde ettiği gişe hasılatıyla çok konuşulan, hatta uzun zaman en fazla hasılat yapan filmler listesinin doruğunda kalan James Cameron imzalı Avatar‘ın devam filmi için meraklı bekleyişimiz sürüyor.

Avatar’ın senelerdir beklenen devam filmi Avatar 2‘nun çekimleri geçen sene Yeni Zelanda’da başlamış, ancak koronavirüs salgını nedeniyle filmin çekimleri durdurulmuştu.
Geçtiğimiz mayıs ayında Yeni Zelanda Film Komisyonu’nun, salgın sebebiyle ülke içinde durdurulan prodüksiyonların devam etmesine izin vermesi üzerine Avatar 2’nun çekimlerinin bitirilmesinin önünde hiçbir mani kalmadı.

James Cameron ise Terminator serisinde beraber çalıştığı Arnold Schwarzenegger‘le hakikatleştirdiği video konferansında Avatar 2 hakkında konuştu ve filmin çekimlerinin bitirildiğini açıkladı.

James Cameron: “Avatar 3’nin Yüzde 95’ini Tamamladık.”

Avatar 2

Aynı zamanda Avatar 3 hakkında güncel bilgiler de paylaşan James Cameron, mevzuyla alakalı ayrıntıları şu biçimde sözcüklere döktü:

“COVID, herkesi bir yerinizi incittiği gibi bizi de bir yerinizi incitti.
Bunun neticesinde filmi Aralık 2022’de gösterilecek biçimde erteledik. Bu zati duyurulmuştu. Bu, filmi tamamlamak için daha bir senem var anlamına gelmiyor zira Avatar 2’yu teslim ettiğimiz gün Avatar 3’yi tamamlamak için çalışmaya başladık. Şu an Yeni Zelanda’da çekim yapıyorum. Geriye kalan live-action sahnelerini sürüklüyoruz. Gitmek için takribî yüzde 10’luk bir kısım kaldı. Avatar 2’yu yüzde 100 tamamladık ve Avatar 3’nin yüzde 95’ini tamamladık.”

Avatar 2 ve 3’nin çekimlerini eş zamanlı olarak reelleştiren fakat koronavirüs salgını sebebiyle çekim takviminde meseleler yaşayan Cameron, görünen o ki bu iki filmin çekimlerini bitirmeye çok yaklaşmış.

Aralık 2022’de izleyeceğimiz Avatar 2, sinema sevleri bir kere daha Pandora’nın büyülü dünyasına götürecek.