Kültür ve Sanat

James Bond Filmlerinin Yapımcıları, No Time to Die’ın Yönetmeni Cary Fukunaga ile Yeni Filmlerde de Çalışmak İstiyor

James Bond filmlerinin yapımcıları Vahşiye Broccoli ve Michael G. Wilson, No Time to Die ile bugüne kadarki en iyi Bond filmlerinden birine imza attığını açıkladıkları Cary Fukunaga ile tekrar çalışmak istediklerini açıkladılar.

2006 yapımı Casino Royale’den beri James Bond‘a yaşam veren Daniel Craig‘in ikonik karaktere son defa yaşam verdiği No Time to Die‘ın ilk başta 3 Nisan’da vizyona girmesi tasarlanıyordu.
İlk başta 13 Kasım’a ertelenen yeni Bond filmi, önceki günlerde de 2 Nisan 2021’e ertelendi. Pandemi sebebiyle sinema sevlerin filmi izlemesi için aşırıdan bir sene beklemesi gerekti belki ama hem çekimler hem de post-prodüksiyon süreci aylar evvel sona erdiği için yapımcılar ellerinde nasıl bir flm olduğunu şahane öğreniyor. Ve görünüşe bakılırsa ortaya çıkan işten bayağı hoşnutlar.

Wall Street Journal’ın önceki günlerde No Time to Die’ın rejisörü Cary Fukunaga ve James Bond filmlerinin yapımcıları Kabaya Broccoli ve Michael G.
Muhtemelen bugüne kadarki en iyi Bond filmlerinden birini yaptı. Dev ölçekte bir film sundu ama aynı zamanda filmin muazzam, muazzam bir samimiyeti var. Aynı anda hem olağan bir Bond filmi hem de bir Cary Fukunaga filmi” ifadelerini kullandı. Michael G. Wilson ise Fukunaga’nın netlikle tekrar çalışmak isteyecekleri bir rejisör olduğunu açıkladı.

No Time to Die ile James Bond Serisinde Bir Dönem Kapanmış Olacak

No Time to Die

Son senelerde James Bond filmleri daha öncekine oranla daha sık rejisör değiştirmeye başlamış olsa da, Skyfall’da etkileyici bir iş ortaya koyan Sam Mendes’in Spectre’da geri dönmesi, Broccoli ve Wilson’ın zafer yakalayan rejisörle devam etme yoluna da gidebildiğini gösteriyor.
Her ne kadar bir sonraki Bond’un Tom Hardy olacağı konuşuluyor olsa da, şu an için bu mevzuda resmi bir açıklama yapılmış değil.

Öte yandan Broccoli ve Wilson’ın bu açıklamayı tamamen No Time to Die’ı gururlandırmak, filme coşkuyu artırmak için yapmış olabileceğini de göz önüne almamız gerekiyor. Ancak daha evvel prodüksiyona yakın kaynaklar tarafından paylaşılan bilgiler de yapımcıların filmden bayağı hoşnut olduğu doğrultusundaydı.

Sin nombre ve Jane Eyre filmleriyle noktaya değindikten sonra True Detective’in ilk sezonunda ortaya koyduğu etkileyici işle ismini geniş kitlelere duyuran Cary Fukunaga, True Detective’in ardından Maniac ve Beasts of No Nation gibi yapımlara imza atmıştı.
Elbette bunun için filmin izleyiciler tarafından nasıl karşılanacağını bekleyip bakmamız gerekiyor.

Cary Fukunaga İmzalı No Time to Die, 2 Nisan 2021’de Vizyona Girecek

No Time to Die, MI6’teki misyonundan ayrılıp Jamaika’da suskun uysal bir yaşam süren James Bond’un huzurlu hayatının bozulmasıyla gelişen vakaları mevzu alıyor. Daha Önceki arkadaşı olan CIA casusu Felix Leiter Jeffrey Wright kapısını çalıp destek isteyince Bond, kendisini yeni vakaların içerisinde tespit ediyor.
Ayrıca filmde Rami Malek, Lashana Lynch, Naomie Harris, Ben Whishaw, Rory Kinnear, Ralph Fiennes, Ana de Armas, Billy Magnussen ve Dali Benssalah gibi adlar da rol alıyor. Filmin tema şarkısını ise Billie Eilish seslendiriyor.

Kaynak: The Playlist

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu