Medya

“İzlenmeyen TRT” klişesi ağızlarda ama gerçekler farklı!

TelevizyonGazetesi.com / Ayrıntı – TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU son günlerde öyle büyük hücumlar yaptı ki, çoğu zaman bireyi donakaltmayı başardı. Bu afallamışlık hali en çok da dizi izleyicilerinde yaşandı… Diriliş Ertuğrul’dan sonra TRT1 ekranına öyle diziler gelmeye başladı ki, kanalın gün birincisi olması artık normal bir gidişat olarak kabul bakıyor.

Suçsuzlar Apartmanı ve Uyanış Büyük Selçuklu ile büyük çıkış yakalayan TRT1, şimdi de Barbaros adlı dizisiyle ekrana yeniden damga bir yere çarpacağa benziyor.
TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU’nin izlenmediğine yönelik olarak ortaya atılan söylemlere noktaya değinen Milliyet Sokak yazarlarından Ali Eyüboğlu, bu mevzuda şu sözleriyle dikkatleri çekti:

“Yalnızca sosyal medyadaki ‘Klavye şövalyeleri’nin değil, Türkiye’nin anlı-ünlü politikacıları ne diyordu? “Kimsenin izlemediği TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU.” Tercih döneminde dillendirilen bu iddia, o zaman da doğru değildi, bugün de değil. Türkiye’de milli yayın yapan televizyon kanallarının reytinglerini ölçen TNS’in bilgileri ne diyor? Her haftanın iki gününde TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU 1, reytinglerde açık ara birinci.

‘İZLENMEYEN TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU’ İKİ GÜNDE BİRİNCİ

TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU 1’in yeni dizilerinden ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’, ilk kısımdan itibaren pazartesi akşamına damgasını bir yerinizi incitti.
TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU 1’deki ‘Suçsuzlar Apartmanı’ yalnızca reytinglerde açık ara birinci değil, salı akşamları ‘Twitter Türkiye’nin gündemine de damga bir yerinizi incitiyor.

TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU 1’de dördüncü sezona giren ve bu vakitte pek çok rakibini ‘reyting kabirliği’na yollayan ‘Kalk Gidelim’ cumartesi akşamları AB Grubu’nda hâlâ en fazla reyting alan dizi. TV8’in aylardır ‘MasterChef Türkiye’yle gün birinciliğini kimseye kaptırmadığı TNS’in reyting karnesinde TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU 1’in dizileriyle yakaladığı zafer ehemmiyetli.”

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu