İstanbul Girls Orchestra klip için çatıya çıktı!

9 kadının bir araya gelmesiyle oluşan İstanbul Girls Orchestra, yeni şarkılarına çatıya çıkarak bir klip çekti. Klibin çekimleri 24 saat sürdü…

Takip Et:

Türkiye’nin ilk kadın orkestrası olan İstanbul Girls Orchestra, 9 kadınının bir araya gelmesiyle oluştu. 2 vokalist ve 7 enstrümanistten oluşan grup, yerli ve yabancı şarkıları; kanun, keman, klarnet, darbuka gibi sazlarla alaturka tarzda yorumluyor.

“KADINLARIN NELER BAŞARABİLECEĞİNİ GÖSTERMEK İSTEDİK!” 

Yeni şarkıları ‘Hünkar’ı müzikseverlerin beğenisine sunan grup, şarkıya bir de klip çekti.  Klibin çekimleri Unkapanı plakçılar çarşısının çatısında gerçekleştirildi. 24 saatte tamamlanan çekimlerden sonra yapımcılığını Filiz Naz’ın üstlendiği projenin detaylarını grubun solisti Seda Yüksel, şu sözlerle anlattı.

“Çok güzel bir şarkı hazırladık. Dinleyenlerde bizimle aynı fikirde olacak. Aynı zamanda müzikal anlamda Türkiye’de bir ilk olmak, gurur verici. Ekip arkadaşlarımla birlikte kadınların neler başarabileceğini bu anlamda da göstermek istedik. Hepimiz alanında başarılı isimleriz yaptığımız ve yapacağımız işlerle de bunu göstermek istiyoruz”