Sinan GüzelYazarlar

İstanbul “eğlenmeyi” özlemiş! Şerden hayır doğdu; Harbiye konserleri hiç bu kadar coşkulu olmamıştı!

Müzik dünyasındaki kriz malumunuz. Fiziki satışların yüzde 95’i bitmiş durumda. Dijital platformlardaki satış rakamları ise, geçtiğimiz yılların çok altında! Tek hareket Youtube’da, orada da “mekanın sahibi” şimdilik rap’çiler ve fenomenler! Sektördeki bu kriz, ünlüleri ve yapımcıları umutsuzluğa sürüklerken, Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konserlere olan yoğun ilgi herkese moral oldu. Dijital devrimde büyük gol yiyen star isimler, Harbiye’de “Youtube onların ise, sahneler de bizim” dedi adeta! Harbiye’deki tüm konserler full çekiyor.

Geçmişte aynı mekandaki boş koltukları sıkça haber yaptığımızı dün gibi hatırlıyorum. 3-4 kişi hariç hiçbir yıldızın biletleri satılmıyor, mekanı dolduranlar da yüzde 70-80 oranında davetiye dağıtıyordu. Elbette, bu yıl da davetiye dağıtılıyor ama oran yüzde 5-10’lara kadar düştü ve bu oldukça normal. Peki, bu sezon değişen neydi? En büyük sebebi İstanbul halkı eğlenmeyi özlemiş. Seçim stresi, patates soğan fiyatları, şarkıları iş yapmayan sanatçıların sanal polemikleri derken insanlar eğlenmeyi unuttu. Birçok belediye yıllardır konser ve festivallere bütçe de ayırmayınca iş 200-300 kişilik barlara kaldı. Tam bu noktada, insanlar artık “eğlenmek” istediklerini hissedip, uçuk bilet fiyatlarına aldırmadan Harbiye konserlerine akın etti. Bu yıl Harbiye’de kim konser verirse hepsi full çekecek o kesin! İnsanlar “Şu sanatçının bileti var mı” değil, “Harbiye davetiyesi var mı” diye yer bulmaya çalışıyor. Kuruçeşme Arena bitti, efsane Rumeli Hisarı geceleri biteli yıllar oldu, Bostancı çok sınırlı! Peki, bu kadar yoğun gündem içinde boğulan bir toplum nerede stres atıp, rahatlayacak? Sadece Harbiye, İstanbul’a yetmiyor artık. Yeni mekanlar, yeni konser alanları ve güçlü sponsorlar olmalı. Stresli bir toplum üretemez, mutlu olmayan insanlar çevresine mutsuzluk hormonu aşılar. İstanbul’un yeni Harbiye’lere ihtiyacı var bu çok net! Hazır, sanatçılar bu kadar hırslı ve istekliyken ‘süper konserlerin’ ardı arkası kesilmez. Şerden hayır doğdu, Youtube krizi Açıkhava’yı canlandırdı!

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu