Medya

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’den Melek Mosso açıklaması

Isparta’da konseri iptal edilen ve büyük tartışma yaratan yasakla ilgili Isparta Belediyesi Başkanı Şükrü Başdeğirmen konuştu. Al Sana Haber canlı yayınına bağlanan Başdeğirmen konseri neden iptal ettiklerini açıkladı.


Şükrü Başdeğirmen şunları söyledi:

“Bu konu çok merak edildi ama polemiğe girmek istemediğim için cevap vermedim şimdiye kadar. Son 10 gün içerisinde baktığımızda Türkiye’ de 25’ e yakın konser iptal edilmiş.Bu konser ile ilgili çok fazla haber yapıldı. Ancak biz festivalde sorun yaşamayalım diye hanımefendinin organizatörü ile konuşarak iyi ilişkiler içerisinde bu konserin iptal olduğunu bildirdik.

Herkes her yorumu yapabilir.Üç kadın sanatçıyla konuşuldu. Bir tane Festival yapıyoruz üç gün. Üçü de kadın sanatçı. Biz kadınlar şöyledir böyledir demedik ki. Kadınla ve kıyafetle ne alakası var. Orada yapılan bir hareket var.  O hareketi yapması toplum tarafından uygun görülmedi. Doğru bir hareket mi? Toplumdan aldığımız bir tepkiden dolayı tedbir anlamında bu kararı verdik. Yine Seda Sayan gibi Işın Karaca gibi Niran Ünsal gibi çok değerli kadın sanatçılarımızla çıkıyoruz yine.O gece sanatını yaparken uygunsuz bir durum olabilir diye tahmin ederek biz bunu yaptık. Eğer ben bunu yapmasaydım ve o gün keyifsiz şeyler yaşasaydık daha mı iyi olacaktı?Başkası üzerinden prim yapmak gibi şeylere benim ihtiyacım yok. Ben bir Belediye Başkanıyım. Sanatçının üzerinden ben ne kazanabilirim ki? Ha sanatçı benim üzerimden kazanabilir mi? Kazanabilir, o ayrı.

Olayı kişiselleştirmemek lazım. Ben bu kararı aldıktan sonra çok fazla linç edildim. Ben başka sanatçı arkadaşlarımızla görüştürdüm arkadaşlarımı. Mesela Funda Arar ve Derya Uluğ vardı. İlk 2 gün ‘Tamam Sayın Başkanım. Biz katılıyoruz’ dediler. Ama onlara gelen baskı ve hakaret onları da yıldırıp konserden çekilmelerine neden oldu. Bizler ne kadınlara karşıyız. Ne de başka bir şeye. Böyle bir şey olamaz.”

İlgili Haberler

Başa dön tuşu