Magazin

İrem Helvacıoğlu’ndan Erken ve Bali’ye bir dava daha!

İrem Helvacıoğlu, bir televizyon programında sunuculuk yapan Bircan Bali ve Ece Erken hakkında 2. kez davacı oldu. Geçtiğimiz aylarda ünlü oyuncu hakkında tehdit ve hakaret dolu sözler söyledikleri için haklarında 20 bin TL maddi 80 bin TL manevi tazminat davası açılan sunuculara bir darbe dava vuruldu.


Ünlü oyuncu, Şubat ayında adliyeye giderek iki sunucu hakkında “Şahsına yönelik yapılan konuşmaların eleştiri sınırını aşması ve kişisel haklarına müdahale edilmesi” iddiasıyla tazminat davası açmıştı. Ece Erken ve Bircan Bali ünlü oyuncu İrem Helvacıoğlu’na “Yeni yetme”, “Ne oldum delisi” gibi sözler kullanarak şahsına hakaret edilmişti.

İrem Helvacıoğlu bu kez de Ece Erken ve Bircan Bali hakkında “Kişiliğine saldırı” iddiasıyla dava açtı. Geçtiğimiz aylarda alışveriş merkezinin çıkışında 6 koruma ile birlikte gezerken görüntülenen İrem Helvacıoğlu, büyük tartışmalara sebep olmuştu. Magazinn.com’un özel haberi sonrasında İrem Helvacıoğlu açıklama yaparak izdihama sebep olmamak için reklam yüzü olduğu firmanın kendisine tahsis edilen korumaların aracına kadar eşlik ettiğini söylemişti.

Bir çok eleştiri almasına rağmen ünlü oyuncu tavrını korumuş ve 2 sunucu için kendisine hakaret ettikleri gerekçesiyle dava açmıştı. Duruşma günü henüz verilmese de, Ece Erken sosyal medya hesabından dava ile ilgili kanalın avukatlarının ilgilendiğini ve bu tarz olayları çok yaşadıklarını söylemişti. Bu ikili hakkında daha öncede açılmış ve haklarında 1 aylık hapis cezası kararı çıkmıştı. Kanunlar gereği hapis cezası para cezasına çevrilmiş ve ikili ucuz yırtmıştı.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu