İlk Bakış: Viola Davis ve Chadwick Boseman’lı Ma Rainey’s Black Bottom

Takip Et:
İlk Bakış: Viola Davis ve Chadwick Boseman’lı Ma Rainey’s Black Bottom
İlk Bakış: Viola Davis ve Chadwick Boseman’lı Ma Rainey’s Black Bottom

Viola Davis ve Chadwick Boseman’ın başrollerde yer aldığı Ma Rainey’s Black Bottom filminden ilk görseller yayınlandı. Ödül sezonunda iddialı olması beklenen film, 18 Aralık’ta Netflix’te yayınlanacak.

August Wilson’un yazdığı, New York Drama Critics’ Circle’dan En İyi Amerikan Tiyatro Oyunu mükâfatı kazanan Ma Rainey’s Black Bottom, bu sene film uyarlaması ile sinema sevlerin karşısına çıkacak.
Başrollerde Davis’e, önceki günlerde yaşamını kaybeden zaferli oyuncu Chadwick Boseman eşlik ediyor. Film, Boseman’ın zamamsız vefatından evvel rol aldığı son yapım olma özelliğini taşıyor.

Nights in Rodanthe ve You’re Anekdot You gibi filmlerle tanınan George C. Wolfe‘un idarediği, Ruben Santiago-Hudson‘ın senaryosunu kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Viola Davis ve Chadwick Boseman’a Glynn Turman, Colman Domingo ve Michael Potts gibi adlar eşlik ediyor.

Film, Blues’un Kraliçesi olarak öğrenilen Ma Rainey’nin yeni bir albüm kaydolmak üzere Chicago’daki bir stüdyoda menajeri, yapımcısı ve orkestrası ile buluşmasının ardından gelişen vakaları mevzu alıyor.
Oyun burada 1985 senesine dek 276 kere sahnelendi ve New York Drama Critics Circle tarafından En İyi Amerikan Tiyatro Oyunu Mükâfatı’ne layık bakıldı. 2003 senesinde yine sahneye konulması kararlaştırılan oyunun başrollerinde Whoopi Goldberg ve Charles S. Dutton yer aldı. Denzel Washington, oyunu beyazperdeye adapte etmek üzere çalışmalarına 2017 senesinde başlamıştı.

Netflix’in bu sene kullanıcılarına sunacağı en dikkat çekici filmler arasında yer alan Ma Rainey’s Black Bottom için bekleyiş sürerken, filmden ilk görseller yayınlandı.
Başta oyunculuk kategorileri olmak üzere bu sene mükâfat sezonunda bayağı iddialı olması beklenen film, 18 Aralık’ta Netflix’te izleyici ile buluşacak.

Kaynak: The New York Times

.