İlk Bakış: The Witcher 2. Sezon

Takip Et:
İlk Bakış: The Witcher 2. Sezon
İlk Bakış: The Witcher 2. Sezon

Netflix’in en fazla izlenen dizilerinden The Witcher’ın 2. sezonundan ilk görseller yayınlandı. The Witcher 2. sezon, Henry Cavill’in yaşam verdiği Rivialı Geralt’ın serüvenlerini anlatmaya devam edecek.

Netflix’in bugüne kadar sürüklediği en büyük bütçeli orijinal dizilerinden biri olan The Witcher, geçen senenin sonunda izleyici ile buluştu. Andrzej Sapkowski‘nin, aynı isimli video oyunu serisine de kaynaklık eden roman serisinden adapte edilen The Witcher eleştirmenlerden iyi olduğu kadar makûs yorumlar da aldı ancak bu gidişat dizinin geniş bir izleyici kitlesine erişmesine mani olmadı.

Doğaüstü eforlara sahip bir mahlukat avcısı olan Rivialı Geralt’ın serüvenleri üzerinden mukadderat ve aile hakkında bir hikaye anlatan The Witcher yayınlandığı dönemde en fazla konuşulan dizilerden biri olurken, Netflix tarafından paylaşılan bilgiler, The Witcher’ın Netflix’in bugüne kadar en fazla izlenen dizilerinden biri olduğunu gösterdi.

Daha ilk sezonu yayınlanmadan Netflix’ten 2.
Ancak kısa zaman sonra koronavirüs salgını sebebiyle prodüksiyon durduruldu. Hakimiyetli normalleşme sürecine geçilmesiyle beraber çekimlere kaldığı yerden devam edilirken, 2. sezon için tanıtım çalışmalarına da başlandı. Bu bağlamda dizinin coşkuyla beklenen 2. sezoundan ilk görseller yayınlandı.

The Witcher 2. Sezon, Gelecek Sene Ekranlara Gelebilir

The Witcher’ın ilk sezonuyla alakalı en fazla tenkit etilen noktalardan biri lineer olarak ilerlemeyen karışık anlatımıydı.
sezonunda çok daha lineer bir hikâye ile karşı karşıya olacağız. 2. sezonda değişik zaman dilimlerinde geçen hikâyelerin daha az olacağını açıklayan Hissrich, hikâyenin lineer olarak ilerleyeceğini belirtti. Dizinin ana karakterleri ilk sezonda tanıtıldığı ve artık ortak bir emel güzergahında hareket ettikleri için 2. sezonda yine geçmişe dönüp köken hikâyelerini anlatmaya gerek kalmadığını ifade etti. Ancak bu vaziyet 2. sezonda zamanda bazı oynamalar olmayacağı anlamına gelmiyor.
sezonda da flashback ve flashforward‘ların olacağını açıkladı.

Hissrich’in paylaştığı bir öteki ehemmiyetli ayrıntı da 2. sezonda daha fazla witcher ile karşılaşacağımız oldu. Dizinin geçtiği bu inanılmaz dünyada canavar avcıları olarak diyarı gözeten ve özel eforlara sahip olan witcher‘ların rakamları çok fazla değil belki ama Rivialı Geralt dışında birkaç witcher da hâlâ yaşamda.
sezonda bu witcher‘lardan bazılarını bakacağımız söyleyen Hissrich, witcher‘ları ve bu işin Geralt için ne anlam ifade ettiğini irdeleme kaderi yakaladıkları için mutlu olduğunu ifade etti.

Dizinin ana kahramanı Rivialı Geralt rolüyle Henry Cavill, büyücü Yennefer olarak Anya Chalotra, Ciri rolüyle Freya Allan ve Jaskie rolüyle Joey Batey ikinci sezonda için tekrar kamera karşısına geçecek.
Ancak yaşanan bu gecikmeye karşın dizinin bir sonraki sene izleyici karşısına çıkmaya hazır olacağı varsayım ediliyor.

Kaynak: Collider

.