İlk Bakış: George Clooney’nin Yeni Filmi The Midnight Sky

Takip Et:
İlk Bakış: George Clooney’nin Yeni Filmi The Midnight Sky
İlk Bakış: George Clooney’nin Yeni Filmi The Midnight Sky

George Clooney’nin idarediği, aynı zamanda Felicity Jones ile beraber başrollerinde yer aldığı The Midnight Sky filminden ilk görseller yayınlandı. Film aralık ayında Netflix’te izleyici ile buluşacak.

Confessions of a Dangerous Mind, The Ides of March ve Good Night, and Good Luck. gibi filmlerin rejisör koltuğuna oturan ve kamera önünde olduğu kadar kamera ardında da dikkat çekici işlere imza atan George Clooney, yeni filmi The Midnight Sky ile sinema sevlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
Aynı zamanda filmin ne zaman ekrana geleceği de belirli oldu. Netflix’te izleyici ile buluşacak film için henüz net bir yayın tarihi açıklanmadı ama filmin aralık ayında yayınlanacağı duyuruldu.

Clooney bu günlerde idarediği filmlerle ödül sezonunda pek tesirli olamamış olsa da yeni filmiyle mükâfat sezonunda isminden söz ettireceği varsayım ediliyor. Bu sene güz-kış aylarında vizyona girmesi beklenen çoğu zaman filmin ertelenmiş olması, Netflix’in ödül sezonundaki elini daha da güçlendiriyor ve The Midnight Sky’ın da aralarında yer aldığı Netflix filmlerinin uğrunu artırıyor.

The Midnight Sky, Aralık Ayında İzleyici ile Buluşacak

Lily Brooks-Dalton‘ın Good Morning, Midnight isimli romanından adapte edilen film, kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor ve Kuzey Kutbu’nda yalnız bir bilim insanı olan Augustine ile Aether uzay taşıtında bulunan bir astronotun hikâyesini aynı noktada buluşturuyor.
Smith‘in senaryosunu kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda George Clooney’ye The Theory of Everything ile Oscar adaylığı kazanan Felicity Jones eşlik ediyor. Oyuncu kadrosunda Clooney ve Jones’un yanı sıra Kyle Chandler, David Oyelowo, Demián Bichir, Sophie Rundle, Ethan Peck ve Tiffany Boone gibi adlar yer alıyor.

Kaynak: Vanity Fair

.