Müzik

“İlk” albüm!

Avantgarde Müzik bünyesinde yer alan; Cem İyibardakçı direktörlüğünde yetenekli müzisyenleri bir araya getirerek oluşturulan Avantgarde Orkestra “İlk” albümünün şarkılarından biri olan “Geçer”i yayınladı.

2016 yılında kurulan Avantgarde Orkestra, Türk pop müziğinin önemli isimleri tarafından 80’li, 90’lı ve 2000’li yıllarda yorumlanmış, hafızalarda yer edinmiş şarkıları, Cem İyibardakçı ile yeniden aranje edip bünyesindeki solistlerle farklı tarzlarda yorumlayarak albüme taşıdı.


Selin Ataş, Ceren Akın, Öner Bodur, Berfu Sarıbaz ve Tuğba Tufantepe’ den oluşan beş solist ile yedi müzisyen olmak üzere toplam on iki kişiden oluşan Avantgarde Orkestra’ nın “İlk” isimli albümü her solistin kendi seslendirdiği bir şarkı ve ortak vokal yaptıkları bir şarkıyla beraber toplam altı şarkıdan oluşmaktadır.

İLK KLİP “GEÇER”

Albümün ilk klibi, sözleri Sezen Aksu’ ya müziği Onno Tunç’ a it olan “Geçer”isimli şarkıya çekildi.

Albümde yer alan “Geçer” isimli şarkıyı, alışık olduğumuz aranjesinden çok farklı bir düzenlemeyle ve hiç duymadığınız bir yorumla dinleyeceksiniz.

Orkestranın 5 güçlü solistinden biri olan Tuğba Tufantepe’ nin yorumladığı şarkı, başarılı ikili İdil Dizdar ve Said Dağdeviren tarafından Ayazağa’ da bir fabrikada çekildi. Farklı ve ilgi çekici görsel ögelerden oluşan video klipte, orkestra üyeleri de yer aldı.

Performans klibi olarak hazırlanan video klip tüm dijital platformlarda, radyolarda ve video müzik kanallarında yayında.

5 FARKLI YORUM

Albümde yepyeni aranjelerle ve hiç duymadığınız yorumlarla toplam 6 şarkı bulunmaktadır. Döneminin en hit şarkılarından olan bu eserler, Avantgarde Orkestra’ nın birbirinden yetenekli 5 solistinin hiç duymadığınız yorumlarıyla çok farklı bir hal alarak sizlere tam anlamıyla bir müzik ziyafeti yaşatacak.

Çok yakında albümün tamamı müzikseverler ile buluşacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu