İlhami Yava’nın ‘Gökyüzünde Bir Yıldız’ adlı single çalışması yayınlandı!

O aslında bir doktor ama aynı zamanda da şarkılarıyla sosyal öedyada dikkat çeken iyi bir müzisyen...

ilhami-yava-kimdir

İlhami Yava, yeni albümü ve klibiyle müzik listelerinde üst sıralara yerleşmek için yola koyuldu! Ortada müthiş bir emek ama geçmişinde de çok ilginç bir hikayesi var aslında! Yıllarca okuyup zor olanı başardı ve doktor oldu. Ne var ki, en büyük hayali şarkılarını milyonlara ulaştırmaktı. Sanatçı, şimdilerde bu amacına ulaşmak için en önemli adımlarından birini attı.

İlhami Yava, 1998 yılında Raks_Tempo firmasından çıkan 9’da 9 adlı albümünde yer alan “Son Defa Sarıl” isimli söz ve müziği kendisine ait olan şarkısı ilk defa dikkat çekmişti.

Yava, “Şarkıyı o zamanki grubum “Beyaz Önlük” ile seslendirmiştim. Şarkı çok sevildi ve Ömer Faruk Sorak tarafından klip çekildi. Büyük başarı kazandı, listelerde uzun süre üst sıralarda yer aldı. Hala çalınır, bilinir.” şeklinde konuştu.

8 ŞARKIDAN OLUŞAN YENİ ALBÜMÜNÜ YAYINLADI!
Sanatçının yıllar sonra içinde sözü ve müziği kendisine ait olan ve 8 şarkının yer aldığı “Gökyüzünde Bir Yıldız” isimli albümü ise, geçtiğimiz günlerde tüm D & R ‘larda satışa sunuldu.

Albümün çıkış çalışmsı olan “Gökyüzünde Bir Yıldız” isimli şarkıya çekilen klibi de kısa bir süre önce NetD Youtube kanalında yayınlanmaya başladı. Sözkonusu klip, kısa sürede 500.000’lik izlenme rakamına ulaştı.

O ASLINDA BİR DOKTOR!
İlhami Yava şarkılarıyla gündemde ama müzikseverlerin bilmediği bir özelliği daha var. O aynı zamanda bir doktor. Sanatçı, “Kendim tıp doktoruyum ama içimdeki müzik aşkı bir başka! Şarkılarımın halka ulaşması ve sevilmesi benim için muazzam bir duygu” diyor.

ilhami-yava-gokyuzunde-bir-yildiz