Medya

İÇERDE, DİRİLİŞ, EŞKIYA! EN ÇOK ARANAN YERLİ DİZİ HANGİSİ OLDU?

Bir arama motoru, dizi severlerin kasım ayında en çok aradıkları yerli ve yabancı dizileri araştırdı.

 


Yapılan analizin sonunda TRT 1’de 3. sezonunda da ses getirmeye devam eden, Engin Altan Düzyatan’ın başrolde oynadığı“Diriliş Ertuğrul” en çok aranan yerli diziler listesinde zirvenin sahibi oldu.  

 

ATV’de yayınlanan, başrollerini Oktay Kaynarca, Deniz Çakır, Sanem Çelik gibi isimlerin paylaştığı “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” ise ikinci sırada yer aldı. Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli ve Çetin Tekindor’un yer aldığı Show TV’de yayınlanan “İçerde” dizisi ise en çok aranan üçüncü yerli dizi olarak 2016’nın yeni yapımları arasından sıyrılmayı başardı. 

 

Bu üç dizi ile birlikte en çok aranan ilk 10 dizi arasındaki diğer yapımlar “Kiralık Aşk”, “Kara Sevda”, “Arka Sokaklar”, “Poyraz Karayel”, “No 309”, “Vatanım Sensin”, “Aşk Laftan Anlamaz” şeklinde sıralandı.

 

Yapılan araştırmada ayrıca en çok aranan yabancı diziler de araştırıldı. En çok aranan yabancı diziler listesinin zirvesinde 2016’da yedinci sezonuyla izleyicilerle buluşan “WalkingDead” yer aldı. Bir DC Comics çizgi romanından uyarlanan ve 2014'ten bu yana yayınlanan “The Flash” ikinci, yedinci sezonu merakla beklenen “Game of Thrones” ise en çok aranan üçüncü yabancı dizi oldu.

 

Yandex'in araştırmasına göre internet kullanıcılarının en çok aradığı diziler şu şekilde sıralandı:

 

EN ÇOK ARANAN YERLİ DİZİLER:

 

1. Diriliş Ertuğrul

2. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

3. İçerde

4. Kiralık Aşk

5. Kara Sevda

6. Arka Sokaklar

7. Poyraz Karayel

8. No 309

9. Vatanım Sensin

10. Aşk Laftan Anlamaz

 

EN ÇOK ARANAN YABANCI DİZİLER:

 

1. WalkingDead

2. Flash

3. Game of Thrones

4. TeenWolf

5. Shameless

6. Narcos

7. Prison Break

8. BreakingBad

9. Supernatural

10. Friends

İlgili Haberler

Başa dön tuşu