Magazin

İbrahim Tatlıses: Eğitim şart!

İbrahim Tatlıses, Bodrum’da bir grup öğrencinin yazdığı ve geliri Şanlıurfa’da bulunan bir okula bağışlanacak olan kitabın tanıtımına katıldı.

Etkinliğe katılan Tatlıses, gazetecilere bir takım açıklamalarda bulundu. Etkinlikte büyük bir emek olduğunu söyleyen ünlü türkücü, etkinliği çok beğendiğini belirtti. Bu tür sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Tatlıses, projeye sahip çıkışması gerektiğini de söyledi.

Yeni neslin çok zeki ve akıllı olduğuna dikkati çeken Tatlıses, şunları söyledi: “Ben okula gidemedim, öğretmenim olmadı. Benim okulum olmadı. Oxford vardı da biz mi okumadık yani? Geçenlerde Sayın Cumhurbaşkanı sağ olsun bir yerde anlatıyor diyor ki ‘Bir dostumun dediği gibi Oxford vardı da biz mi gitmedik?’ Şimdi Oxford ayağa geliyor. Hakikaten her köyümüzde okul var şimdi. Çok iyi bir ülkede yaşıyorsunuz. Memleketinizi, bayrağınızı, annenizi, babanızı, arkadaşlarınızı sevin.”

Memleketine okul yaptığını hatırlatarak bundan onur duyduğunu dile getiren Tatlıses, “Cem Yılmaz ‘Eğitim şart’ diyor ya hakikaten eğitim şart.” diye konuştu.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu