Müzik

HÜRRİYET VE SABAH’IN ALEYNA TİLKİ KAVGASI KIZIŞTI! KİM HAKLI?

Sabah gazetesi "Aleyna Tilki 16 yaşında ve reşit olmamasına rağmen barlarda şarkı söyleyecek. DMC ve ekibi kanunları çiğneyerek içkili mekanlarda 18'den küçük bir kızı sahneye çıkaracak" şeklinde haber yapınca müzik ve magazin dünyasının gündemi bir anda değişti. 

Sabah gazetesinin haberinden kısa bir bölüm:  "DMC yöneticisi Avukat Samsun Demir, henüz reşit bile olmayan 16 yaşındaki Aleyna Tilki'yle gece kulüplerinde sahneye çıkması için sözleşme imzaladı. Reşit olmadığı halde işi gereği içkili yerlerde bulunan Tilki, birçok gece kulübünde sahneye çıkacak…"

CENGİZ SEMERCİOĞLU: "YOLA DEVAM ALEYNA"
Sabah gazetesinin ses getiren haberine Hürriyet gazetesinin çok okunan yazarı Cengiz Semercioğlu'nun karşılığı ise, şu şekilde oldu:
"Gencecik bir kız daha yolun başındayken de ilk Türkiye gerçeğiyle tanıştı; “Nereye böyle bakalım” diye yolunu çevirdiler… Parmakları doğrulttular üzerine… Utanmıyor musun 16 yaşında sahneye çıkmaya dediler… İçkili mekanlara yaşın tutmaz dediler… Konser veremezsin dediler, okulun ne olacak diye sordular… Yola devam Aleyna! Elbette reşit olmayanları alkolden, gece hayatından, kulüplerden uzak tutmaya çalışalım… Ama 16 yaşında sahneye çıkmaya başlayan birini de döverek yapmayalım bunu… Ne yani o da 70’lerin 80’lerin yıldızları gibi yaşını mı büyütsün? O zaman herkes bu yalanı yiyip rahata erecek mi?.."

Ve Ayşe Özyılmazel'den karşı atak!
Sabah yazarı Ayşe Özyılmazel ise, gazetesinin haberini savunarak yazısında şu ifadelere yer verdi:
"Tatlı Aleyna, 'Ailemden izin alıyorum, onlar da yanımda' dese de avukatlar 'Evet, konserlerde ailesinden aldığı izin geçerlidir ancak içkili mekanlarda bu yetmez, valilikten izin alınması gerekir' diyor. Dünyadaki küçük yaşta şöhreti yakalamış yıldızların çoğu daha sonra hayatının kontrolünü kaybedebiliyor; bu bir gerçek. Ancak aynısının Aleyna'nın başına geleceğini de iddia edemeyiz. (Zaten dünya starı olmakla Türkiye'de ünlü olmak arasında dağlar bayırlar var. Onların şöhret-para seviyesi o kadar büyük ki, delirme ihtimalleri çok daha yüksek) Bu noktada ailenin tavrının, yetiştirilme biçiminin, menajerlerinin tutumunun önemi büyük. Şöhreti kaldırmak; değil 16 yaşındaki bir kız için, 30 yaşındaki biri için bile kolay sınav değil. Ki ben Aleyna'nın titizlikle korunduğunu ve pop dünyasında önemli bir isim olacağını düşünüyorum. Şunun da altını çizmek istiyorum; bütün reşit olmayan yetenekli şarkıcı-müzisyen arkadaşlarımız içkili mekanlarda çıkmadan valilikten izin almalı. Konu, hassas bir konu…"

SÖZ SIRASI ALEYNA TİLKİ'DE!
Genç şarkıcı Aleyna Tilki ise, tüm bu gelişmelerin ardından sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:


 


CANSIZKUŞ'UN YORUMU: BU KAVGA NEREYE KADAR SÜRECEK? İKİ TARAF DA HAKLI AMA ALEYNA SUSMALI!..
Bir taraf "18 yaşından küçük bir kızın içkili mekanda çalıştırılması yasak ve uygun değil" diyor (ki doğru), diğer taraf ise "Zaten star çıkmıyor bari bu kıza dokunmayın" diyerek genç kıza sahip çıkıyor (bu da ayrı bir haklı görüş)… Ancak, şu var ki, 16 yaşındaki bir kızın içkili mekanlarda çalıştırılması yasalara uygun değil. Alkolsüz mekanlarda ya da konser salonlarında sahneye çıkarılması gerekiyor. Burada görev ekibine düşmüş durumda! Aleyna Tilki ise, biraz daha sakin olmalı ve bu durumun tadını çıkarmalı. Çünkü, bu kavga aslında ona yarıyor. Herkes onu konuşuyor ve bu sansasyonel gibi görünen haberi kendi lehine çevirmesi çok akıllıca olacaktır. Aleyna otursun koltuğuna ve izlesin. Her söylenene cevap vermemesi onun için artı bir değer olacaktır. Tabii star olmak istiyorsa…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı