Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar iflas etti!

Takip Et:
Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar iflas etti!
Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar iflas etti!

Işverenler Dünyası’nda yer alan habere göre, Hülya Koçyiğit’in damadının sahibi olduğu, turizm sektörünün köklü şirketlerinden Alkoçlar Otelcilik ve Turizm AŞ’nin iflasına karar verildi. 17 Eylül saat 16.40’da verilen karar sonrası şirketin dosyası iflas müdürlüğüne sevk edildi.

Geçtiğimiz aylarda bakılan Alkoçlar Otelcilik’in konkordato davası negatif sonuçlanmıştı. Bahane, usule ters yapılan birtakım ödemeler. Duruşma daha evvel verdiği temkin kararını da kaldırınca, şirket hacizlere karşı gözetmesiz vaziyete gelmişti.

1400 yatak kapasiteli 3 otelin firmacısı ve yüzde 100 Ender Alkoçlar’ın sahibi olduğu Alkoçlar Otelcilik ve Turizm AŞ, 2018’de konkordato arzında bulunmuştu. Hülya Koçyiğit’in damadı olan Ender Alkoçlar’ın Konyaaltı plajı ihalesini alması çok konuşulmuştu.

TEDBİR KARARI YETMEDİ

Sektörde 70 yıldır faaliyet gösteren Alkoçlar 1.5 sene evvel konkordato arz etmişti.
Asliye Ticaret Duruşması, bünyesinde Alaçatı, Bodrum ve Kemer’deki üç otel bulunan Alkoçlar Otelcilik ve Turizm AŞ için temkin kararı verilmişti.

BORÇ TOPLAM 60 MİLYON TL

Konkordato süreci devam ederken, Bodrum ve Alaçatı’daki otel kapatıldı. Toplam 60 milyon lira borcu bulunan Alkoçlar’dan alacaklı işletmelerin çoğu, şirketin konkordato arzının tasdik edilmesine onay verdi. Ancak duruşmanın soyduğu komiser kurulu negatif cevap verdi.

Alacaklı işletmelerden birinin avukatı şirketin el altından birtakım ödemeler yapması komiser kurulunun negatif rapor vermesinde tesirli olduğunu belirtti.

KOMİSER: TEKNİK OLARAK İFLASTA

Komiserlerden biri raporda, şirketin teknik olarak iflas ettiği görüşünü bildirdi.