HÜLYA KOÇYİĞİT’E AMERİKA’DAN ÖDÜL!..

Milliyet'te yer alan habere göre 19 Mart’ta Amerika’da başlayan ‘14. Boston Türk Film Festivali’ sinemaseverleri buluşturdu. Festivalde önceki akşam 2011 yılında hayatını kaybeden yönetmen Ömer Lütfi Akad anısına 1973’te yönetmenliğini yaptığı ‘Gelin’ filmi gösterildi.

Geceye katılanlar arasında oyuncu hülya koçyiğit de vardı. Kızı Gülşah Alkoçlar’ın geçirdiği operasyondan sonra iyileşme sürecinde kendisine destek olan sanatçı, gecede ödül mutluluğu yaşadı.

Genç yönetmenlere destek

Gösterim sonrası seyircilerle söyleşi yapmak için sahneye gelen Koçyiğit’e konuşma öncesinde Boston Türk Film Festivali Direktörü Erkut Gömülü tarafından, Türk sinemasına yaptığı katkılardan dolayı ‘Onur plaketi’ verildi.

Kariyeri boyunca çok iyi yönetmenlerle çalıştığını, bunun büyük bir şans olduğunu söyleyen oyuncu, “Uluslararası yarışmalardaki başarılarından dolayı genç yönetmenlerle gurur duyuyorum. Her zaman onlara destek olmaya hazırım” dedi. Ömer Lütfi Akad’la eskiye dayanan dostlukları ve unutulmaz anıları olduğunu da vurgulayan sanatçı, “Hepimizin hayatında önemli insanlar vardır. Benim önümü açan, yol gösteren, düşünce yapımı oluşturan bir insan. Sadece benim değil Türk sinemasının ustasıydı. Eserleriyle yaşıyor. Ne mutlu” diye konuştu.