HÜLYA AVŞAR NEDEN İZLENMEDİ? MEDCEZİR’DEKİ SORUN NE?

CANSIZKUS ANALİZ – Magazin gündeminden düşmeyen, her yaptığıyla olay olan Hülya avşar bu başarısını neden programlarına yansıtamıyor? Peki Medcezir'e ne demeli?

 

Öncelikle Medcezir'den bahsedelim!.. Yayınlandığı günden beri özellikle genç kitlenin büyük beğenisini kazanan, bu beğeniyi de ratinglere yansıtabilen bir diziydi Medcezir… Fakat yolunda gitmeyen bir şeyler var heralde! Zirveye adeta hasret kalan Medcezir'de sorun ne olabilir?

 

ESKİDE KALAN ALIŞKANLIKLAR!..

 

Dizideki konuların sığ olması ve izleyici sürükleyen bir etkenin olmayışı dizinin beğenisinin düşmesine en büyük nedenlerden biri olarak gösterilebilir.

 

Bilindiği gibi insanlar bir diziyi konusu sadece 'İnanılmaz Aşk' ya da 'İmkansız Aşk' olduğu için izlemiyor artık! O alışkanlık çok eskilerde kaldı! Tabii onsuz da olmaz! Hem aşk olacak hem sürükleyici hem de merak ettirecek etkenler olacak seneryoda! Bunlar olduğu zaman rating de yükseliyor share de!.. Bunun en büyük örneği Star Tv'de yayınlanan "Paramparça"!.. Paramparça son zamanların en yüksek (12) ratingini alarak 'Acaba bu deneklerle biz de yayından kalkacak mıyız?' diye yakınan birçok diziye umut oldu aslında. Artık Medcezir'den de böyle hamleler gelmesi gerekli…

 

'MAGAZİN KADINI' AMA…

 

Gelelim Hülya Avşar'a! Avşar'a tam magazin kadını diyebiliriz! Her yaptığıyla haber olabilen, yolda yürürken ettiği tek kelimeyle gündeme otururup adından söz ettirebilen bir isim Hülya Avşar! Bugün yer alan haberde olduğu gibi! (Haberi görmek için tıklayın!..) 

 

Peki bu popülerliğini neden yaptığı programlara yansıtamıyor? Neden bu kadar konuşulduğuna rağmen ratinglerde istenilen kıvama gelemiyor? Bakınız dünün ratinglerine! (Ratingleri görmek için tıklayın!..)

 

SORUN KONUKLARDA MI?..

 

Total'de 64. olan Nurseli İdiz'li Hülya Avşar sadece 3 share alarak adeta hayal kırıklığına uğrattı! Bunun nedeni yayına katılan konuklar mı yoksa başka bir neden mi var? Bence tek neden konuk değil!

 

Arda Turan gibi magazinel bir isim de konuk oldu Hülya Avşar'a! Evet gündeme damga vuran açıklamalar geldi programda ama bu başarı izlenmelere yine yansımadı! Bunların tek nedeni üzerine oturmayan format! Bu formatla en popüler konuklar bile gelse alacağı rating de share de bellidir zaten! Alayım karşıma birini 1 saat boyunca muhabbet edeyim!.. İşte bu sıkıyor insanı! Heleki karşında Beyaz Show gibi dişli bir rakip mevcutsa! Bakınız AB'de 26 share alarak 3. oldu Beyaz Show! (Ratingleri görmek için tıklayın!..)

 

Uzun lafın kısası ne Medcezir ne de Hülya Avşar (Gündemde sıkça yer almalarına rağmen) hem kanalların hem de yapımcıların yüzünü güldürmüyor! Böyle giderse de güldüremeyecek! Bu yüzden bir çözüm yolu bulunmalı yoksa sonlarının hüsran olacağı şüphesiz….

 

(Serkan Güzel)